Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 8. až 9. týždeň 2009

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 16.2. do 1.3.2009.  

„Technické výpočty v Calcu“

Představení mnoha maker pro technické výpočty, které dokazují, že Calc je plnohodnotný nástroj vhodný pro libovolné výpočetní operace. (openoffice.cz, 16.2.2009)

„Nastavení ukládání jako dokument od Microsoftu“

Dneska se podíváme, jak můžeme nastavit v ukládání, aby soubory, které uložíme, měly příponu programu z balíku Office. Tato funkce se například může hodit těm, kteří mají doma jiný kancelářský balík než v prácí. V případě, že používáte ukládání souborů s příponou doc, vyvarujete se problémům s kompatibilitou mezi programy. (602office.cz, 16.2.2009)

„Pooostřehy 2/2009: Novinky ve verzích 3.0.1 a 3.1, tipy na rozšíření“

Opravná verze 3.0.1. Verze 3.1 z programátorského hlediska hotova. Nová dokumentace - Writer, Impress. Rozšíření LanguageTool, Last session, Kaleidoscope, Text Effects. (openoffice.cz, 18.2.2009)

„Nová šablona v placené sekci!“

Dnes byla do placené sekce zařazena nová šablona, tentokrát ze školského prostředí. Jedná se o šablonu na rychlé prověrky, která je tvořena v programu Writer. Bližší informace získáte přímo v popisu šablony. (602office.cz, 18.2.2009)

„Základy: Jak vytvořit kontingenční tabulku“

Kontingenční tabulka je interaktivní tabulka, která rychle kombinuje a porovnává velké množství dat. V kontingenční tabulce lze také zobrazit podrobná data oblastí, které vás zajímají. V případě, že zpracováváte velké množství dat, je kontingenční tabulka ideálním řešením. (openoffice.cz, 19.2.2009)

„Vyšli prenosné verzie GIMP 2.6.5 aj OpenOffice.org 3.0.1“

Včera bola uvoľnená prenosná verzia kancelárskeho balíka OpenOffice.org poslednej finálnej zostavy - OpenOffice.org Portable 3.0.1. Poznámky k vydaniu verzie 3.0.1 sa dajú nalistovať na nasledovnej stránke. (zive.sk, 19.2.2009)

„Konvertování šablon“

Za dnešní téma jsem si zvolil konvertování šablon, tato funkce nám tedy pomůže převézt například wordovské šablony do Writeru, čímž při přechodu z Wordu na Writer nepřijdeme o šablony, které jsme si ve Wordu již vytvořili Nyní jak na to. Musíme si otevřít například Writer, kde najedeme na Soubor / Průvodci / Konvertor dokumentů. (602office.cz, 20.2.2009)

„OpenOffice.org: sedm věcí, o kterých (možná) nevíte“

Na PCMag.com vyšel seznam sedmi věcí, které můžete udělat v OpenOffice.org, ale mnoho lidí o nich neví. Například jak upravovat jeden dokument ve Writeru současně na několika místech, zahrát si v Calcu hru Space Invaders, přiřadit událostem automatické vykonání makra nebo jak z rovného znaku pro apostrof automaticky dělat ten kudrlinkový. (root.cz, 20.2.2009)

„Záložky v OpenOffice.org viditelné na první pohled“

Po velmi rychlé a efektivní komunikaci s autorem jsem přeložil rozšíření VisibleBookmarks do češtiny. Je to jedno z rozšíření, která jsou malá, v principu jednoduchá a zároveň velmi efektivní a účinná. (e-ott.info, 21.2.2009)

„Rozšírenie pre automatické opravy slovenského textu“

Dnes, 22.2.2009, bolo vydané nové rozšírenie, ktoré obsahuje definičný súbor pre opravy preklepov, skratky a slová, ktoré sa píšu s prvými dvomi veľkými písmenami – „acor_sk.oxt“. (openoffice.cz, 22.2.2009)

„Překlady souborů OpenOffice pomocí MemoQu“

MemoQ přímo nepodporuje textové soubory OpenOffice, nicméně tyto soubory lze do projektů naimportovat následujícím způsobem... (blog.ceskepreklady.cz, 22.2.2009)

„Ako vytvoriť rozšírenie 7 – Možnosti panela nástrojov“

Pri tvorbe rozšírenia obvykle potrebujete zadefinovať viacero tlačidiel vo vytváranom paneli nástrojov, niekedy aj viacero panelov, pričom ich niekedy potrebujete zadefinovať pre rôzne moduly OpenOffice.org naraz. V dnešnom pokračovaní seriálu o tvorbe rozšírení si ukážeme, ako to dokážete urobiť. (openoffice.cz, 23.2.2009)

„Instalování nových fontů“

Dnes si ukážeme, jak si doinstalovat nové fonty do balíku OpenOffice. Budeme k tomu využívat průvodce. Ty najdeme, když najedeme na Soubor / Průvodci / Instalovat nové fonty z internetu. (602office.cz, 23.2.2009)

„Makrá v OpenOffice.org – rozšírenie pre automatické opravy textu“

Počas posledného februárového víkendu bolo pripravené a zverejnené nové rozšírenie pre automatické opravy textu v slovenských dokumentoch „acor_sk.oxt“. (inet.sk, 25.2.2009)

„OpenOffice.org ve společnosti M KONZULT s.r.o.“

Firma M Konzult s.r.o se zaměřuje na poradenství a školení v oblasti přeprav nebezpečných věcí (ADR) a nebezpečných odpadů. Poskytuje akreditované školení řidičů ADR, školení osob podílejících se na přepravě ADR a školení bezpečnostních poradců, a to nejen u dopravních firem, ale i u odesílatelů a příjemců zásilek nebezpečných věcí. (openoffice.cz, 25.2.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

Na ty, jež mají přístup do placené sekce, tam čeká nová šablona. Tentokrát se jedná o diplom pro všechny, kteří chtějí odměnit děti za jejich výkon ve sportovních disciplínách. Primárně je tato šablona určena pro školy a školky, ale po menších úpravách lze použít i pro rodiny nebo třeba zájmové skupiny. Je tvořena v v programu Writer a bližší informace jsou obsaženy v popisu šablony. (602office.cz, 25.2.2009)

„OpenOffice.org v akademické praxi 1“

S programem OpenOffice.org jsem se prvně setkal v červnu 2004, a to ve verzi 1.1.3, která tehdy prakticky nebyla použitelná. Několik měsíců jsem měl tento program „na ozdobu“, než jsem přišel na verzi 2.0. Od počátku jsem využíval především Writer, nejméně pak Base (databáze moc netvořím) a Impress, který se ukázal být pro mě nepoužitelný. (openoffice.cz, 26.2.2009)

„Nový průzkum o používání OpenOffice.org“

Objevil se nový oficiální průzkum, který zjišťuje, jak uživatelé programy kancelářského balíku využívají. (openoffice.cz, 27.2.2009)

„Použití funkce RANDBETWEEN“

Na dnešek jsem si připravil článek o výše zmíněné funkci, která má za úkol generovat čísla v určeném intervalu. Její použití se pokusím ukázat na příkladu tvorby testu pro základní školy. Bude se jednat o test z násobilky, kde je vidět, jak se dá efektivně využít čas a během dvou až pěti minut vytvořit dvacet příkladů. Tolik asi k úvodu a můžeme se kouknout na náš příklad. (602office .cz, 27.2.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz