Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 9. a 10. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 25.2.2012 do 9.3.2012.  

LibreOffice získal dalšího partnera. Intel

LibreOffice získává další a další partnery a definitivně tak přebírá iniciativu po balíku OpenOffice, z jehož kódu ostatně vychází. Nejnovějším přírůstkem je Intel, který jej hodlá optimalizovat pro své úspornější čipsety a ultrabooky. Prozatím začal drobnější formalitou a umístil LibreOffice do svého katalogu aplikací Intel AppUp, což je jakási alternativa třeba k iTunes. (zive.cz, 27.2.2012)

V základní umělecké škole ve Frenštátu p. Radhoštěm používají OpenOffice.org

OpenOffice.org je plnohodnotnou náhradou za proprietární kancelářský balík. To dokazuje také další základní škola, tentokrát umělecká, z Frenštátu p. Radhoštěm. Na svobodném kancelářském balíku oceňují jeho licenci – je zdarma – také to, že je přehledný. Zatím žádné problémy s přenositelností dokumentů nemají, nebo na ně už zapomněli... (openoffice.cz, 28.2.2012)

LibreOffice 3.5 – Je OpenOffice.org mrtvý?

Nechce-li se vám platit za kancelářský balík, můžete sáhnout po některé z bezplatných alternativ. Většina uživatelů a organizací dříve volila notoricky známý balík OpenOffice.org. Vývoj tohoto balíku však stagnuje, a tak vyvstává otázka, jakou alternativu zvolit? Odpovědí může být právě LibreOffice, který si stále udržuje velmi inovativní přístup. Pojďme se tedy podívat, co všechno nám LibreOffice nabízí a také na novinky verze 3.5. (swmag.cz, 2.3.2012)

Spolkový stát Berlín uznal The Document Foundation

„V oblasti kancelářských nástrojů bude uznání The Document Foundation spolkovým státem Berlín pro LibreOffice a open source vzpruhou při využití ze strany orgánů veřejné správy.“ očekává Florian Effenberger, předseda nadace. (openoffice.cz, 2.3.2012)

Používání kancelářského balíku OpenOffice.org na základní škole v Lerchově ulici v Brně

Někteří žáci a učitelé na základní škole na Lerchově ulici v Brně používají OpenOffice.org nejen k psaní jednoduchých textů ve Writeru, ale také pro výrobu časopisu Školní oko. Zmíněný časopis je dílem žáků školy za vydatné pomoci jedné z učitelek a vychází přibližně třikrát za rok. Na kancelářském balíku oceňují jednoduchost a přehlednost. Vadí jim, že OpenOffice.org není nainstalován na všech počítačích. (openoffice.cz, 5.3.2012)

Přerušení cyklů a maker

Máte spuštěný cyklus, který určeným způsobem mění proměnnou nebo provádí jiné příkazy. Pokud vám vyhovuje, co cyklus do teď vykonal, a nepotřebujete nechat dojet cyklus do konce, můžete ho přerušit. (openoffice.cz, 7.3.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz