Spolkový stát Berlín uznal The Document Foundation

novinky.png „V oblasti kancelářských nástrojů bude uznání The Document Foundation spolkovým státem Berlín pro LibreOffice a open source vzpruhou při využití ze strany orgánů veřejné správy.“ očekává Florian Effenberger, předseda nadace.  

Zakládací listina byla schválena státem Berlín dne 17. února. The Document Foundation zvažovala start buď v Anglii, Francii nebo Německu. „V Německu zákony poskytují nejlepší dlouhodobou ochranu cílů nadace,“ vysvětluje Effenberger.

Vytvoření nadace v Německu zahrnuje spletitou právní kontrolu ze strany státní správy a nadace měla snahu nechat se uznat ve třech z šestnácti spolkových států Německa: v Bavorsku, Hessensku a Berlíně. První dva měly obavy z uznání zásad s neobvyklými požadavky na členství (noví členové musí přispět k rozvoji LibreOffice po dobu nejméně tří měsíců a zavázat se pokračovat v podpoře po dobu nejméně dalších šesti měsíců). „Také jsme začali s více než 140 členy z celého světa, a to bylo také pro všechny tři státy neobvyklé."

Po vysvětlení jednotlivých cílů a pravidel všem třem státům se nadace usídlila v Berlíně. „Byli nejotevřenější našemu pojetí." Effenberger očekává, že časem, bude mít přítomnost nadace v Berlíně význam při využití tohoto typu softwaru právě v tomto státě: „Bude to další z veřejných úřadů, které si budou vědomi, že mohou podporovat otevřené standardy a open source."

Zdroj Freies Office Deutschland e.V Mike Schinagl drží Zakládací listinu. Zdroj obrázku Freies Office Deutschland e.V

(Jako ve škole) Průměr: 1.80 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Daniel Sedláček

Daniel Sedláček

Amatérsky se věnuji programování maker od podzimu 2010.
Aktivní jsem na fóru od ledna 2011.
Od července 2011 spolupracuji i jako moderátor fóra.

Využívám pouze OpenOffice.org (LibreOffice nemám nainstalován).

 
 
 
woo jaw demo hz