Spolkový stát Berlín uznal The Document Foundation

novinky.png „V oblasti kancelářských nástrojů bude uznání The Document Foundation spolkovým státem Berlín pro LibreOffice a open source vzpruhou při využití ze strany orgánů veřejné správy.“ očekává Florian Effenberger, předseda nadace.  

Zakládací listina byla schválena státem Berlín dne 17. února. The Document Foundation zvažovala start buď v Anglii, Francii nebo Německu. „V Německu zákony poskytují nejlepší dlouhodobou ochranu cílů nadace,“ vysvětluje Effenberger.

Vytvoření nadace v Německu zahrnuje spletitou právní kontrolu ze strany státní správy a nadace měla snahu nechat se uznat ve třech z šestnácti spolkových států Německa: v Bavorsku, Hessensku a Berlíně. První dva měly obavy z uznání zásad s neobvyklými požadavky na členství (noví členové musí přispět k rozvoji LibreOffice po dobu nejméně tří měsíců a zavázat se pokračovat v podpoře po dobu nejméně dalších šesti měsíců). „Také jsme začali s více než 140 členy z celého světa, a to bylo také pro všechny tři státy neobvyklé."

Po vysvětlení jednotlivých cílů a pravidel všem třem státům se nadace usídlila v Berlíně. „Byli nejotevřenější našemu pojetí." Effenberger očekává, že časem, bude mít přítomnost nadace v Berlíně význam při využití tohoto typu softwaru právě v tomto státě: „Bude to další z veřejných úřadů, které si budou vědomi, že mohou podporovat otevřené standardy a open source."

Zdroj Freies Office Deutschland e.V Mike Schinagl drží Zakládací listinu. Zdroj obrázku Freies Office Deutschland e.V

(Jako ve škole) Průměr: 1.80 | Hodnotilo: 5
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
IBM POWER
Daniel Sedláček

Daniel Sedláček

Amatérsky se věnuji programování maker od podzimu 2010.
Aktivní jsem na fóru od ledna 2011.
Od července 2011 spolupracuji i jako moderátor fóra.

Využívám pouze OpenOffice.org (LibreOffice nemám nainstalován).

 

Public Relations

Jak uvést elektronický podpis do života

podpisÚplně správně bychom měli mluvit o biometrickém elektronickém podpisu. Biometrická data jsou totiž důležitým předpokladem pro případné ověření podpisu v případě, že to bude nutné.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz