Výber správ zo sveta OpenOffice za 26. a 27. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 23.6.2012 do 6.7.2012.  

Jak vytvořit formulářové prvky

Formulářová tlačítka lze vkládat přímo do dokumentu. Nemá smysl vytvářet dialogy na vše, mnohokrát to není ani vhodné. Stačí použít právě formulářová tlačítka jako taková. V článku si ukážeme, jak na to. (openoffice.cz, 25.6.2012)

Aktualizace rozšíření Diagram – SmART

Na konci roku 2010 jste se mohli na tomto webu setkat s popisem rozšíření Diagram pro OpenOffice.org. S dalšími verzemi programu však přestalo být rozšíření funkční. Již delší čas je ale k dispozici jeho modernizovaná verze s názvem SmART. (openoffice.cz, 27.6.2012)

Oznámení o uvolnění druhé betaverze pro LibreOffice 3.6.0

LibreOffice projekt v tichosti uvolnil již druhou betaverzi svého kancelářského balíku LibreOffice 3.6.0. (linux.website21.cz, 27.6.2012)

Co nového v LibreOffice 3.6?

Wikistránka organizace Document Foundation přináší shrnutí všech novinek v chystané verzi LibreOffice 3.6. Z desítek změn zmiňme například podporu pro minigrafy v Calcu nebo možnost importu kreseb z programu Corel Draw. (abclinuxu.cz, 27.6.2012)

Vylepšení pro OpenOffice (1) – funkčnost a vzhled

Apache OpenOffice dostává nové vlastnosti, které měl původně už ukončený projekt Lotus Symphony. V první části článku se dozvíte o možném vylepšení vzhledu a funkčnosti Apache OpenOffice. (openoffice.cz, 2.7.2012)

Kancelársky balík LibreOffice mieri na Android

Do ponuky kancelárskych balíkov pre tablety, resp. mobilné zariadenia by čoskoro mal pribudnúť ďalší (silný) hráč. Špeciálnu verziu pre mobilný operačný systém Google Android totiž pripravuje tím okolo kancelárskeho balíka LibreOffice. Ten je patrí - na Windows platforme - medzi vôbec najlepšie alternatívy ku komerčnému balíku Microsoft Office. Distribuuje sa ako open source. (zive.sk, 6.7.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz