Výber správ zo sveta OpenOffice za 28. a 29. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 7.7.2012 do 20.7.2012.  

LibreOffice míří na Android

Jeden z nejpopulárnějších Open Source projektů, kancelářský balík LibreOffice, míří na Android. (notebook.cz, 8.7.2012)

LibreOffice 3.5.5 odstraňuje desítky chyb

Vývojáři kancelářského balíku LibreOffice vydali jeho novou verzi 3.5.5. Jedná se o opravnou verzi nepřinášející žádnou výraznou vlastnost, ale několik desítek opravených chyb se také počítá. Během vývoje se objevily celkem tři RC, z nichž první bylo nejaktivnější. RC2 a RC3 pak dohromady odstranily dalších 17 chyb. (root.cz, 12.7.2012)

Nové ikony na webu OpenOffice.cz

Všimli jste si nových ikon, které se objevily po redesignu webu OpenOffice.cz? Všechny ikony jsou jasné a pochopitelné, ale přesto bychom vám chtěli upřesnit jejich význam. (openoffice.cz, 12.7.2012)

Nové beta vydání LibreOffice 3.6.0 RC1 připraveno ke stažení

Nové vydání LibreOffice 3.6.0 RC1 připraveno ke stažení. (root.cz, 15.7.2012)

Vylepšení pro OpenOffice (2) – výkon a spolehlivost

Lotus Symphony od IBM měl mnoho funkcí a vlastností, které byly pro uživatele velmi žádoucí a ulehčovaly mu ovládání programu. Lotus Symphony ale skončil a jeho následník, OpenOffice, některé funkce nemá. IBM některé vlastnosti (možná všechny) bude implementovat. Pojďme se na ně podívat. (openoffice.cz, 16.7.2012)

OpenOffice výrazne drahší ako riešenie od Microsoftu?

Vo Fínsku stálo nasadenie bezplatného kancelárskeho balíka údajne až o 74% viac, ako by stálo pokračovanie používania balík Microsoft Office. (pc.zoznam.sk, 17.7.2012)

Evropská města financují podporu OOXML v OO.org

Města Mnichov, Jena a Freiburg, švýcarský Nejvyšší soud, švýcarský Federální výbor pro IT a kanton Vaud společně shromáždili 140 000 euro pro financování rozvoje OpenOffice.org a LibreOffice se zaměřením na zlepšení kompatibility s OOXML. Na projektu budou pracovat vývojáři z Open Source Business Alliance. (abclinuxu.cz, 18.7.2012)

Tip: Jak změnit počet posledních otevřených dokumentů

V OpenOffice.org i LibreOffice je standardně počet posledních otevřených dokumentů stanoven vývojáři na deset. Ale mnohým uživatelům je to málo, některým hodně. Jak si ho přizpůsobíte se dozvíte z tohoto krátkého tipu. (openoffice.cz, 18.7.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz