Výber správ zo sveta OpenOffice za 30. a 31. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 21.7.2012 do 3.8.2012.  

Vkládání vzorců v OpenOffice.org přímým psaním kódu

Nechce se vám číst sáhodlouhé články? Máte raději video s vyřešením daného problému? Např. jak se vkládají vzorce v OpenOffice.org přímým psaním kódu. Právě takové nám poskytl pan Martin Vancl. (openoffice.cz, 23.7.2012)

Sdílené dokumenty v Google Docs

Pro uživatele LibreOffice, kteří chtějí mít dokumenty sdílené i v Google Docs, může být přínosný krátký návod na propojení Google Doc s LO. O propojení se stará plugin pro LibreOffice. (linuxsoft.cz, 23.7.2012)

Naučte se 3 triky, jak ovládnout lišty s ikonami v LibreOffice

Nástrojové lišty nejsou od toho, aby vám zabíraly místo na obrazovce. Zkroťte je, upravte a vytvarujte podle svého gusta, poradí vám newsletter z 18. července 2012. (openoffice.cz, 26.7.2012)

Vytvoření, otevření a uložení dokumentu pomocí maker

Ukážeme si, jakým způsobem můžete pomocí maker pracovat s dokumenty. Dostaneme se také k tisku dokumentů nebo jejich vybrané části. Možností v tomto směru je mnoho, ne všechny využijete a ne všechny si zde popíšeme, protože k tomu je přístupná oficiální dokumentace (v angličtině). Budeme se věnovat těm nejčastějším a snad přijdeme i na pár triků, kterými si můžete ulehčit práci. (openoffice.cz, 30.7.2012)

LibreOffice 3.6 v novém kabátě (1) – vzhled a chyby

Do nového školního roku s novým LibreOffice… Tak by mohlo vypadat heslo žáků, učitelů i ostatních uživatelů kancelářského programu LibreOffice. Na přelomu července a srpna bude zveřejněna nová verze tohoto programu, která uživatele potěší celou řadou novinek a vylepšení; v některých případech dlouho očekávaných, ale v jiných překvapivých. (openoffice.cz, 2.8.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz