Výber správ zo sveta OpenOffice za 43. a 44. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 20.10.2012 do 2.11.2012.  

Obrazovka přednášejícího v Impressu - Oracle Presenter Console

Znáte tu situaci, kdy přednášíte podle prezentace z Impressu a potřebujete podrobné popisky. Na druhou stranu ale nechcete, aby tyto popisky viděli účastníci. Potřebujete je mít jen pro sebe. Tuto situaci řeší doplněk obrazovka přednášejícího - Oracle Presenter Console. (openoffice.cz, 23.10.2012)

Mnichov nasazuje LibreOffice

Mnichov v sousedním Německu je uživatelem Linuxu a open-source softwaru. Nyní se přesouvá z OpenOffice.org a místo něho začíná nasazovat LibreOffice. (openoffice.cz, 25.10.2012)

Základní práce s buňkami

V minulém díle jste se naučili definovat buňky a vkládat do nich obsah, případně zjistit jeho typ. V tomto díle budeme pokračovat ve vysvětlení zbylých operací s buňkami, jako je vkládání, odstraňování a přesouvání. Naučíte se, jak vyhledat určitý obsah v buňce, jak ho smazat a provádět základní matematické operace. (openoffice.cz, 30.10.2012)

Výuka psaní v textovém editoru pomocí LibreOffice 1.

V rámci projektu EU peníze školám tvoříme na naší škole digitální učební materiály. Jedna ze sad je určena pro výuku práce v textovém editoru (i prezentačním nástroji). (linuxveskole.cz, 31.10.2012)

Byl vydán LibreOffice 3.6.3

The Document Foundation oznámila vydání verze LibreOffice 3.6.3. Kancelářský balík je možné stáhnout pro operační systémy Windows, Mac OS X a Linux v různých jazycích. Čeština mezi nimi nechybí. (openoffice.cz, 1.11.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz