Výber správ zo sveta OpenOffice za 45. až 47. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 3.11.2012 do 24.11.2012.  

Velká Británie chce zvýšit používání open source

Jedním z cílů Velké Británie je zvýšit používání svobodného a otevřeného softwaru ve veřejné správě. Nový přístup popisuje zásady pro výběr a specifikaci otevřených standardů, které můžou být realizovány jak v open-source, tak v proprietárním softwaru. (openoffice.cz, 5.11.2012)

Snadno si přizpůsobte obrázky v Calcu

Máte sešit v Calcu, do nějž umísťujete různé vzorce, grafy, obrázky, přidáváte a odebíráte listy, měníte výšku řádků atd. Ale zjistíte, že obrázky jsou buď zdeformované (mají jiný poměr výšky a šířky) a/nebo jsou posunuté vůči řádkům, ve kterých měly být. Řešením tohoto nešvaru je doplněk Links to images. (openoffice.cz, 7.11.2012)

Dvě klíčové funkce, bez kterých se v Calcu neobejdete

Chcete použít funkci, ale nevzpomenete si, jak se jmenuje? Chcete vytisknout tabulku na více stránek, ale výstup se vám nelíbí? Newsletter pro čtenáře OpenOffice.cz ze 6. 11. 2012 vám poradí, jak vyřešit tyto problémy. (openoffice.cz, 13.11.2012)

Kancelársky balík Apache OpenOffice mieri do cloudu

Kancelárske balíky v súčasnosti prežívajú veľkú evolúciu a postupne sa menia z lokálne inštalovaných riešení na čisto cloudové aplikácie. Týmto smerom sa chce vydať aj Apache so svojím OpenOffice, ktorý získal „do daru" od Oraclu. (itnews.sk, 13.11.2012)

Řazení dat v buňkách

Řazení dat je velmi používanou funkcí Calcu. V případech, kdy potřebujete například opakovaně setřídit tabulku podle určitých kritérií, provést další operace s tabulkou (například tisk), tak je ruční nastavování tabulky velmi pracné a zdlouhavé. Makro tyto operace zvládne během vteřiny. (openoffice.cz, 14.11.2012)

Jak vytvoříte textovou tabulku v Base a naplníte ji daty

Vytvoření tiskopisů ve firmě s použitím databázových dat je pro někoho triviální záležitost, ale pro jiného je to složitá věc. Protože se pan Milan Uhrák nedávno touto problematikou zabýval, sepsal návod, jak na to šel on, a poslal nám ho do redakce. My ho rádi uveřejňujeme a touto cestou mu děkujeme. (openoffice.cz, 19.11.2012)

Freiburg sa chce vrátiť od OpenOffice k MS Office, používanie OO prinášalo problémy

Freiburg, jedno z nemeckých miest, ktoré sa pokúsilo nasadiť namiesto kancelárskeho balíka Microsoft Office otvorené riešenie OpenOffice, smeruje k prijatiu uznesenia o návrate k Officu od Microsoftu a zakúpení licencií na Office 2010. (dsl.sk, 19.11.2012)

Budoucnost open source?

Již nějaký čas překládám novinky pro tento portál. Přestože poslední dobou mi časové vytížení nedovoluje dodávat novinky tak často, jak bych chtěl, stále je vyhledávám a čekám na téma, které mě opravdu zaujme. K vyhledávání novinek používám RSS kanály. To samozřejmě produkuje i velké množství odpadu. Upřímně řečeno, zajímavější článek vhodný pro tento portál vyjde tak jednou za 14 dní. Z toho důvodu se novinky občas netýkají OpenOffice a LibreOffice, ale free softwaru všeobecně. (openoffice.cz, 21.11.2012)

V Portugalsku open source porazil lobbing Microsoftu, vyhrané ale nemá

Po neúspechu open source hnutia v nemeckom Freiburgu, v ktorom sa mesto vrátilo z OpenOffice na Microsoft Office ale najmä zrušilo povinnosť používať ako hlavný formát dokumentov otvorený ODF, prichádza z oblasti presadzovanie otvorených formátov potešujúca správa z Portugalska. (dsl.sk, 21.11.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole) Průměr: 3.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz