Velká Británie chce zvýšit používání open source

novinky.png Jedním z cílů Velké Británie je zvýšit používání svobodného a otevřeného softwaru ve veřejné správě. Nový přístup popisuje zásady pro výběr a specifikaci otevřených standardů, které můžou být realizovány jak v open-source, tak v proprietárním softwaru.  

Free a open source ve veřejné správě

Ve veřejné správě chce Velká Británie podpořit svobodný a otevřený standard. Ministr úřadu vlády Francis Maude řekl, že „to je zásadní krok ke zrovnoprávnění podmínek open source s proprietárním softwarem.“ Vláda chce IT řešení na bázi otevřených standardů, která povedou k větší flexibilitě a umožní orgánům veřejné správy lépe spolupracovat mezi sebou, s občany i podniky.

Tento krok vlády okamžitě přivítali zastánci svobodného softwaru. Např. Karsten Gerloff, prezident Free Software Foundation Europe, řekl, že „to přinese správnou konkurenci se všemi průvodními výhodami pro zákazníky např. ve veřejném sektoru, včetně nižších cen, více inovativních produktů a lepší kvality“.

Zásady, kterých je sedm, nabývají okamžitou účinnost a můžete si je stáhnout v PDF.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 
 
 
woo jaw demo hz