Výber správ zo sveta OpenOffice za 48. a 49. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 24.11.2012 do 7.12.2012.   

Je tu první alfa LibreOffice 4.0

Zájemci o zkoušení verze 4.0 kancelářského balíku LibreOffice mají k dispozici první alfaverzi. (linuxexpres.cz, 25.11.2012)

Velký přehled novinek v LibreOffice 4.0

Zatímco úřednictvo mnoha institucí na všech úrovních státní správy stále setrvává u Microsoftu, zatímco na opačném pólu si mnozí vystačí s Google Docs, zlatý střed v podobě LibreOffice pilně pracuje na nové hlavní verzi 4.0... (diit.cz, 26.11.2012)

Víte, odkud zná Calc názvy dnů nebo měsíců?

Používáte často v Calcu nejrůznější seznamy, které se opakují? Vložte si je do Řazených seznamů. Položku najdete v případě LibreOffice v menu Nástroje | Možnosti (v Apache OpenOffice to jsou Volby) | Calc. Tento tip vám přináší newsletter z 20. 11. 2012. (openoffice.cz, 27.11.2012)

Štátny test open source sa nikam nepohol, štát naňho nevyčlenil žiadne financie

Plánovaný test open source softvéru organizovaný ministerstvom financií sa ani pol roka po svojom avizovaní podľa informácií zdrojov servera DSL.sk reálne nerozbehol a určite neprinesie žiadne výsledky do koncoročného rozhodovania o predĺžení alebo nepredĺžení licenčnej zmluvy s Microsoftom. (dsl.sk, 28.11.2012)

Open, nebo Libre?

Název příspěvku asi hodně napovídá. V průběhu posledních pár měsíců a let se nám z OpenOffice.org vytvořily dva nezávislé projekty, jak přímý pokračovatel Apache OpenOffice, tak fork LibreOffice zaštítěný The Document Foundation. Oba dva si získaly (nebo získávají) významné sponzory a podporovatele. IBM patrně u prvého, Red Hat a další u druhého zmíněného projektu. Pro čtenáře Roota asi nic překvapivého a nového, stejně jako okolnosti tohoto rozštěpení. (x-lukas.blog.root.cz, 30.11.2012)

Problém rozšíření OOo = problém šablon?

Včera jsem řešil poměrně jednoduchou věc v rámci fóra. Jednalo se o převod datumu na úplný text. Při tom jsem si uvědomil, že neexistuje souhrn (nabídka) aktuálně platných šablon. (openoffice.cz/blogy, 1.12.2012)

Štát nie je pripravený prestať používať produkty Microsoftu

Ak by štát vypovedal zmluvu so spoločnosťou Microsoft o poskytovaní licencií na operačné systémy a softvér v štátnej a verejnej správe do konca roku 2012, na alternatívne riešenie by nebol pripravený. (zive.sk, 6.12.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p. s.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz