Výber správ zo sveta OpenOffice za 7. a 8. týždeň 2013

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 9.2.2013 do 22.2.2013.   

LibreOffice je tady (2) – Calc, Draw, Impres a návod na instalaci

Světlo světa spatří program LibreOffice 4, který v několika ohledech představuje výrazný pokrok kupředu. V tomto díle si představíme Calc, Impress, Draw, návod a rady na instalaci a následně bezproblémové fungování. (openoffice.cz, 11.2.2013)

Jak v LibreOffice vytvořit e-knihu pomocí Writer2Epub

EPUB (elektronická publikace) je jedním z nejvíce používaných a oceňovaných formátů e-knih, se kterým lze s úspěchem pracovat v mnoha aplikacích, operačních systémech a zařízeních. Existuje samozřejmě mnoho nástrojů pro konverzi textových souborů EPUB. V dnešním článku vám ale předvedu velmi jednoduchý způsob, jak vytvořit EPUB soubory v kancelářském balíku LibreOffice, populárním nástroji, který je nainstalován ve výchozím nastavení Linux Mintu. Jen musíte LibreOffice obohatit o malé rozšíření, které vám umožní konverzi právě do formátu EPUB s názvem Writer2Epub. (ceskaskola.cz, 12.2.2013)

LibreOffice 4: novinky, evoluce i konkurence na obzoru

Kancelářský balík LibreOffice je ve své čtvrté verzi po dlouhé době prvním vydáním, které stojí především na inovacích pocházejících z komunity a ne z komerčního sektoru. Přináší řadu nových funkcí, zlepšení, ale také velký otazník nad svou budoucností. Integrace totiž není ideální a konkurence nespí. (root.cz, 13.2.2013)

The Apache Software Foundation zveřejnila na svém blogu hodnotu představovanou OpenOffice.org

The Apache Software Foundation zveřejnila na svém blogu hodnotu představovanou OpenOffice.org spočítanou dle počtu stažení a ceny ekvivalentního komerčně prodávaného balíku. Uživatelé denně stáhnou software v hodnotě US$ 21 mil., což je ročně cca US$ 8 mld. ASF počítala jen OpenOffice.org, kdyby započítala veškerý software, jež vyvíjí, tak by teoretická hodnota byla pravděpodobně vyšší, než jakou ročně prodají velcí hráči. (linuxsoft.cz, 13.2.2013)

Šablona pro výpočet odvodů ze zemědělského půdního fondu byla aktualizována

Do redakce jsme dostali aktualizovanou šablonu, která pomáhá s výpočtem odvodů za odnětí půdy ze zemědělského půdního fondu. Děkujeme za ni panu Petru Vobořilovi. (openoffice.cz, 15.2.2013)

OpenOffice 3.4.1 vs. Microsoft Office 2010

Málokterá kancelář se obejde bez kancelářského software a největšími rivaly na tomto poli jsou MS Office a OpenOffice. Základním rozdílem mezi oběma balíky je cena, zatímco MS Office je programový balík placený, OpenOffice je šířený zdarma. A zde se nabízí otázka. Vyplatí se investovat do MS Office, nebo ho jeho bezplatný sok plnohodnotně nahradí? V následujícím článku se pokusím odpověď na tuto otázku usnadnit. Zaměřím se na základní rozdíly mezi těmito kancelářskými balíky. (techportal.cz, 15.2.2013)

Formátování buněk – ohraničení, stínování, slučování

Naučíte se nastavovat ohraničení buněk, jejich stínování a slučování. Přesto ani tento díl nebude stačit, abychom vyčerpali všechny možnosti, které nám program poskytuje. (openoffice.cz, 18.2.2013)

(Jako ve škole) Průměr: 5.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz