Vývojová verze OOo 3.2.1 RC2 ke stažení

Čtenáři tohoto portálu si jistě všimli, že na adrese http://download.openoffice.org/all_rc.html se již delší čas objevují testovací verze k nové verzi kancellářského programu OpenOffice.org. Tentokrát s pořadovým číslem 3.2.1  

První Release Candidate byl zveřejněn 16. dubna 2010. Změny, uvedené na adrese http://development.openoffice.org/releases/OOO320m15_snapshot.html, se patrně týkají především Calcu, nicméně seznam je obrovský a odpovídá tomu i počet změn. Čeho si uživatel všimne na první pohled?

OpenOffice.org přichází s novými výchozími ikonami souborů – jsou střídmé, ale hezké. Dále je možné zaregistrovat určité drobnější urychlení startu. Poměrně protivné je ale náhlé „vyšponování“ zatížení operační paměti o několik desítek megabajtů nahoru, klidně i na 150 i více. Prozatím zkouším jen Writer a zásadních změn jsem si nevšiml. Bohužel, pokus o vyvolání kontextového menu na textu opět skončí skoro smrtí programu…

Jaké máte zkušenosti vy? Co byste si přáli vylepšit?

(Jako ve škole)
 
Víno z blízka

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Vývojová verze OOo 3.2.1 RC2 ke stažení
1. 06. 2010, 10:35:05
Včera jsem si všiml, že program urychlí, pokud zakážete zobrazování ikon v menu (v nastavení Volby). Nicméně pravda je, že po prvním zaškobrtnutí se program rozjede i s nimi. Této "vady na kráse" - pomalost - jsem si všiml na všech strojích s nainstalovanými pluginy. Syrová verze šlape jako hodinky, ale je téměř k nepotřebě.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Sophos
Petr Valach

Petr Valach

Redaktor & editor OpenOffice.cz a LinuxEXPRES.cz. Správce sociálních sítí těchto redakcí. Člen nadace The Document Foundation.

 
Sophos
VMware_Intel
 
 
woo jaw demo hz