Zkušenosti s OpenOffice nebo LibreOffice

Co říkají uživatelé o svobodném kancelářském balíku? Přečtěte si názory a postřehy lidí, kteřé OpenOffice nebo LibreOffice používají.  

1.

„Za velký přínos OpenOffice považuji zavedení mezinárodního standardu Open Document Format (ODF) pro ukládání a výměnu ... Dobře dokumentovaný, otevřený standard dává záruku, že různé kancelářské soubory budo u vypadat stejně i za několik let a při použití jiných programů a že budou čitelné bez ohledu na nově vyvíjené te chnologie a operační systémy." Ing. Karel Havlíček, vedoucí oddělení IT, INTAX, s. r. o.

2.

„OpenOffice plně uspokojuje naše potřeby. Jsme schopni otevřít a upravovat veškeré dokumenty, které nám zasílají naši zákazníci i dodavatelé z Dálného východu a Evropy. … Import proprietárních formátů funguje nad očekávání dobře. Bez problému se podařilo hromadně konvertovat cca 5000 dokumentů ve formátech Microsoft Office 97/2000/XP." Martin Bajer, logistika, reklamace, IT, Snaggi, s. r. o.

3.

Výhodou OpenOffice je jeho licence, nemusíme se starat, jestli jsme při nějaké reinstalaci nebo upgradu neudělali chybu a nemáme něco nelegálně... Obrovskou výhodou pro školu je, že nemusíme pokrytecky přivírat oči nad „schopnostmi žáků“ opat řit si jakýkoli software...“ Libor Olbrich, zástupce ředitelky a správce VT, PrimMat, Frýdek-Místek.

4.

„Chceme ušetřit peníze. Náklady na pořízení nové verze Microsoft Office... odhaduji... asi na 45 000 Kč. Přitom OpenOffice pro potřeby výuky i běžné práce bohatě stač í,..." Josef Svoboda, vyučující informatiky, matematiky a fyziky, gymnázium Frýdlant nad Ostravicí.

5.

„OpenOffice používáme protože je to pro nás značná finanční úspora. Další výhodou je velikost a rychlost běhu programu." Jiří Konopáč, správce sítě, KORA-VODOSTAVING, s. r. o.

6.

„Práce s OpenOffice je stejná jako v jiném kancelářském balíčku... pak mu jistě ulehčí nějakou tu práci a dokáže v něm vytvořit cokoliv, co si zamane." Martin Šín, učitel a správce sítě, VOŠZ a SZŠ Hradec Králové.

7.

„V roce 2005 jsme předělávali počítačovou síť... nákupem Windows a Microsoft Office bychom tehdy platili 300 až 400 tisíc Kč ... (máme) Linux s kancelářským balíkem OpenOffice... investice nebyla v případě Linuxu.“ ing. Robert Křenek, ekonomický ředitel, a Petr Hroch, IT správce, Stavebniny u komína.

8.

A co říkáte vy? Napište nám, jaké výhody pro vás má použití OpenOffice nebo LibreOffice! Kontakt: redakce@openoffice_cz

(Jako ve škole) Průměr: 2.79 | Hodnotilo: 34
 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Sophos

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz