Zkušenosti s OpenOffice nebo LibreOffice

Co říkají uživatelé o svobodném kancelářském balíku? Přečtěte si názory a postřehy lidí, kteřé OpenOffice nebo LibreOffice používají.  

1.

„Za velký přínos OpenOffice považuji zavedení mezinárodního standardu Open Document Format (ODF) pro ukládání a výměnu ... Dobře dokumentovaný, otevřený standard dává záruku, že různé kancelářské soubory budo u vypadat stejně i za několik let a při použití jiných programů a že budou čitelné bez ohledu na nově vyvíjené te chnologie a operační systémy." Ing. Karel Havlíček, vedoucí oddělení IT, INTAX, s. r. o.

2.

„OpenOffice plně uspokojuje naše potřeby. Jsme schopni otevřít a upravovat veškeré dokumenty, které nám zasílají naši zákazníci i dodavatelé z Dálného východu a Evropy. … Import proprietárních formátů funguje nad očekávání dobře. Bez problému se podařilo hromadně konvertovat cca 5000 dokumentů ve formátech Microsoft Office 97/2000/XP." Martin Bajer, logistika, reklamace, IT, Snaggi, s. r. o.

3.

Výhodou OpenOffice je jeho licence, nemusíme se starat, jestli jsme při nějaké reinstalaci nebo upgradu neudělali chybu a nemáme něco nelegálně... Obrovskou výhodou pro školu je, že nemusíme pokrytecky přivírat oči nad „schopnostmi žáků“ opat řit si jakýkoli software...“ Libor Olbrich, zástupce ředitelky a správce VT, PrimMat, Frýdek-Místek.

4.

„Chceme ušetřit peníze. Náklady na pořízení nové verze Microsoft Office... odhaduji... asi na 45 000 Kč. Přitom OpenOffice pro potřeby výuky i běžné práce bohatě stač í,..." Josef Svoboda, vyučující informatiky, matematiky a fyziky, gymnázium Frýdlant nad Ostravicí.

5.

„OpenOffice používáme protože je to pro nás značná finanční úspora. Další výhodou je velikost a rychlost běhu programu." Jiří Konopáč, správce sítě, KORA-VODOSTAVING, s. r. o.

6.

„Práce s OpenOffice je stejná jako v jiném kancelářském balíčku... pak mu jistě ulehčí nějakou tu práci a dokáže v něm vytvořit cokoliv, co si zamane." Martin Šín, učitel a správce sítě, VOŠZ a SZŠ Hradec Králové.

7.

„V roce 2005 jsme předělávali počítačovou síť... nákupem Windows a Microsoft Office bychom tehdy platili 300 až 400 tisíc Kč ... (máme) Linux s kancelářským balíkem OpenOffice... investice nebyla v případě Linuxu.“ ing. Robert Křenek, ekonomický ředitel, a Petr Hroch, IT správce, Stavebniny u komína.

8.

A co říkáte vy? Napište nám, jaké výhody pro vás má použití OpenOffice nebo LibreOffice! Kontakt: redakce@openoffice_cz

(Jako ve škole) Průměr: 4,05 | Hodnotilo: 20
 
EDU Trainings

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


AIMTEC
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz