Zkušenosti s OpenOffice nebo LibreOffice

Co říkají uživatelé o svobodném kancelářském balíku? Přečtěte si názory a postřehy lidí, kteřé OpenOffice nebo LibreOffice používají.  

1.

„Za velký přínos OpenOffice považuji zavedení mezinárodního standardu Open Document Format (ODF) pro ukládání a výměnu ... Dobře dokumentovaný, otevřený standard dává záruku, že různé kancelářské soubory budo u vypadat stejně i za několik let a při použití jiných programů a že budou čitelné bez ohledu na nově vyvíjené te chnologie a operační systémy." Ing. Karel Havlíček, vedoucí oddělení IT, INTAX, s. r. o.

2.

„OpenOffice plně uspokojuje naše potřeby. Jsme schopni otevřít a upravovat veškeré dokumenty, které nám zasílají naši zákazníci i dodavatelé z Dálného východu a Evropy. … Import proprietárních formátů funguje nad očekávání dobře. Bez problému se podařilo hromadně konvertovat cca 5000 dokumentů ve formátech Microsoft Office 97/2000/XP." Martin Bajer, logistika, reklamace, IT, Snaggi, s. r. o.

3.

Výhodou OpenOffice je jeho licence, nemusíme se starat, jestli jsme při nějaké reinstalaci nebo upgradu neudělali chybu a nemáme něco nelegálně... Obrovskou výhodou pro školu je, že nemusíme pokrytecky přivírat oči nad „schopnostmi žáků“ opat řit si jakýkoli software...“ Libor Olbrich, zástupce ředitelky a správce VT, PrimMat, Frýdek-Místek.

4.

„Chceme ušetřit peníze. Náklady na pořízení nové verze Microsoft Office... odhaduji... asi na 45 000 Kč. Přitom OpenOffice pro potřeby výuky i běžné práce bohatě stač í,..." Josef Svoboda, vyučující informatiky, matematiky a fyziky, gymnázium Frýdlant nad Ostravicí.

5.

„OpenOffice používáme protože je to pro nás značná finanční úspora. Další výhodou je velikost a rychlost běhu programu." Jiří Konopáč, správce sítě, KORA-VODOSTAVING, s. r. o.

6.

„Práce s OpenOffice je stejná jako v jiném kancelářském balíčku... pak mu jistě ulehčí nějakou tu práci a dokáže v něm vytvořit cokoliv, co si zamane." Martin Šín, učitel a správce sítě, VOŠZ a SZŠ Hradec Králové.

7.

„V roce 2005 jsme předělávali počítačovou síť... nákupem Windows a Microsoft Office bychom tehdy platili 300 až 400 tisíc Kč ... (máme) Linux s kancelářským balíkem OpenOffice... investice nebyla v případě Linuxu.“ ing. Robert Křenek, ekonomický ředitel, a Petr Hroch, IT správce, Stavebniny u komína.

8.

A co říkáte vy? Napište nám, jaké výhody pro vás má použití OpenOffice nebo LibreOffice! Kontakt: redakce@openoffice_cz

(Jako ve škole) Průměr: 2.62 | Hodnotilo: 40
 
 
 
woo jaw demo hz