Firma KORA-VODOSTAVING, s. r. o. používá kancelářský balík OpenOffice.org

obecna.png Společnost KORA-Vodostaving, s. r. o. má široký záběr svých podnikatelských aktivit. K nim nutně potřebuje spolehlivý a použitelný kancelářský balík. Osvědčil se OpenOffice.org, na kterém si cení jednoduchosti a snadnosti ovládání. Zlobí je výměnný formát *.doc nebo *.docx.  

Proč používáte OpenOffice.org?

OpenOffice.org používáme protože je to pro nás značná finanční úspora. Další výhodou je velikost a rychlost běhu programu. Pro běžné použití ve vnitrofiremním prostředí je téměř ideální. Jeden z důvodů, proč používáme OpenOffice.org, je také báječná „idea“ tohoto projektu.

Jací uživatelé, na kolika počítačích a kolik jich je?

V naší organizaci jej používá přibližně 9 pracovníků na 9-ti počítačích. Jedná se o účetní a administrativní pracovníky včetně managerů. Většina pracovníků má základní až pokročilé schopnosti v ovládání počítače.

Na jakých operačních systémech OpenOffice.org provozujete?

  1. Ubuntu

  2. Microsoft Windows XP

Popište typ dokumentů, které obvykle vytváříte nebo zpracováváte.

V naší firmě nejčastěji uživatelé vytvářej cenové nabídky, položkové rozpočty a jiné textové i tabulkové dokumenty včetně výpočtů . Některé firemní údaje si vedeme v tabulkách *.ods. Jedná se spíše o jednodušší dokumenty a používáme již přednastavené šablony.

Máte problémy při výměně dat, např. v případě souborů MS Office?

Problémy občas bývají s dokumenty *.doc a a *.docx. Stává se nám, že dokumenty od Microsoft Office se nám sice zobrazí správně, ale při zpětném uložení (opět do formátu Microsoft Office) se dokument „rozhodí“ a nesprávně se pak zobrazuje jak v OpenOffice.org, tak i v Microsoft Office.

Dále občas míváme problémy s tabulkami *.xls a *.xlsx které se nám nezobrazují v náhledu pro tisk stejně jako v Microsoft Office. Tento problém pak musíme ručně upravovat.

Pro výměnu dat v interním prostředí používáme formáty OpenOffice.org. Pokud však posíláme data mimo firmu, používáme export do PDF nebo ukládáme dokumenty ve formátu Microsoft Word 2000/XP, s tím však bývají občas potíže.

Zhodnoťte kvalitu práce s kancelářským balíkem OpenOffice.org.

Práce s OpenOffice.org je přehledná, rychlá a snadná. Pokud ovšem nepotřebujete dělat složitější, nebo detailnější úpravy.

Doporučil bych ho, protože je to plnohodnotný kancelářský balík který je k dostání zdarma. Práce s ním je snadná a intuitivní. Komplikace nejsou ani při přechodu z komerčních kancelářských aplikací.

Vadí nám ovšem, že bývají problémy s kompatibilitou a některé funkce oproti placeným komerčním balíkům nejsou tak propracované.

Klady

  • Cena

  • Rychlost

  • Snadné ovládání

  • Časté aktualizace

Zápory

  • Občas horší kompatibilita

  • Některé funkce nějsou tak rozvinuté

Je podle vás literatura a dokumentace k OpenOffice.org dostačující?

Knihy: Nejsou prakticky k dostání.

Webové zdroje: www.openoffice.cz

Nápověda v programech je dostačující.

Byli byste ochotni věnovat finanční prostředky na úpravu vlastností OpenOffice.org nebo na vytvoření speciálního rozšíření?

O této možnosti jsme neuvažovali a ani ji nepotřebujeme.

Uveďte prosím informace o vaší organizaci a nezapomeňte také napsat své jméno a pozici či funkci.

KORA-VODOSTAVING s.r.o.

Zbraslavecká 492

Kunštát 679 72

Jiří Konopáč, správce sítě

j<dot>konopac<zavinac>kora-vododtaving<dot>cz

www.kora-vodostaving.cz

Používáte ve firmě, škole či organizaci kancelářský balík OpenOffice.org? Stáhněte si dotazník Používáte OpenOffice.org?, vyplňte jej a pošlete nám jej (redakce@openoffice_cz). Budeme rádi, když se v rubrice Používají OpenOffice.org objeví další příspěvky. A k tomu potřebujeme vaši spolupráci. Děkujeme.

(Jako ve škole) Průměr: 2.50 | Hodnotilo: 6
 

Komentáře

user avatar PetrV
Odpovědět
Firma KORA-VODOSTAVING, s. r. o. používá kancelářský balík OpenOffice.org
8. 04. 2010, 15:46:30
Skvělé zhodnocení, děkuju za něj.
user avatar spokojený uživatel
Odpovědět
Firma KORA-VODOSTAVING, s. r. o. používá kancelářský balík OpenOffice.org
14. 04. 2010, 10:52:55
Podívejte se na další verze OpenOffice.org.Tyto verze prý mají lepší kompatibilitu s MS Office včetně maker.Stálo by za úvahu nabízet zde na portálu i tyto varianty,což už někdo psal.Já píši jen dopisy,takže mi vyhovuje i zde nabízená základní verze OO.org
Zkoušel jsem OxygenOffice,ale měl jsem problémy s otevíráním souborů.

OxygenOffice Professional
Go-oo.org
Novell Edition

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz