Firma KORA-VODOSTAVING, s. r. o. používá kancelářský balík OpenOffice.org

obecna.png Společnost KORA-Vodostaving, s. r. o. má široký záběr svých podnikatelských aktivit. K nim nutně potřebuje spolehlivý a použitelný kancelářský balík. Osvědčil se OpenOffice.org, na kterém si cení jednoduchosti a snadnosti ovládání. Zlobí je výměnný formát *.doc nebo *.docx.  

Proč používáte OpenOffice.org?

OpenOffice.org používáme protože je to pro nás značná finanční úspora. Další výhodou je velikost a rychlost běhu programu. Pro běžné použití ve vnitrofiremním prostředí je téměř ideální. Jeden z důvodů, proč používáme OpenOffice.org, je také báječná „idea“ tohoto projektu.

Jací uživatelé, na kolika počítačích a kolik jich je?

V naší organizaci jej používá přibližně 9 pracovníků na 9-ti počítačích. Jedná se o účetní a administrativní pracovníky včetně managerů. Většina pracovníků má základní až pokročilé schopnosti v ovládání počítače.

Na jakých operačních systémech OpenOffice.org provozujete?

  1. Ubuntu

  2. Microsoft Windows XP

Popište typ dokumentů, které obvykle vytváříte nebo zpracováváte.

V naší firmě nejčastěji uživatelé vytvářej cenové nabídky, položkové rozpočty a jiné textové i tabulkové dokumenty včetně výpočtů . Některé firemní údaje si vedeme v tabulkách *.ods. Jedná se spíše o jednodušší dokumenty a používáme již přednastavené šablony.

Máte problémy při výměně dat, např. v případě souborů MS Office?

Problémy občas bývají s dokumenty *.doc a a *.docx. Stává se nám, že dokumenty od Microsoft Office se nám sice zobrazí správně, ale při zpětném uložení (opět do formátu Microsoft Office) se dokument „rozhodí“ a nesprávně se pak zobrazuje jak v OpenOffice.org, tak i v Microsoft Office.

Dále občas míváme problémy s tabulkami *.xls a *.xlsx které se nám nezobrazují v náhledu pro tisk stejně jako v Microsoft Office. Tento problém pak musíme ručně upravovat.

Pro výměnu dat v interním prostředí používáme formáty OpenOffice.org. Pokud však posíláme data mimo firmu, používáme export do PDF nebo ukládáme dokumenty ve formátu Microsoft Word 2000/XP, s tím však bývají občas potíže.

Zhodnoťte kvalitu práce s kancelářským balíkem OpenOffice.org.

Práce s OpenOffice.org je přehledná, rychlá a snadná. Pokud ovšem nepotřebujete dělat složitější, nebo detailnější úpravy.

Doporučil bych ho, protože je to plnohodnotný kancelářský balík který je k dostání zdarma. Práce s ním je snadná a intuitivní. Komplikace nejsou ani při přechodu z komerčních kancelářských aplikací.

Vadí nám ovšem, že bývají problémy s kompatibilitou a některé funkce oproti placeným komerčním balíkům nejsou tak propracované.

Klady

  • Cena

  • Rychlost

  • Snadné ovládání

  • Časté aktualizace

Zápory

  • Občas horší kompatibilita

  • Některé funkce nějsou tak rozvinuté

Je podle vás literatura a dokumentace k OpenOffice.org dostačující?

Knihy: Nejsou prakticky k dostání.

Webové zdroje: www.openoffice.cz

Nápověda v programech je dostačující.

Byli byste ochotni věnovat finanční prostředky na úpravu vlastností OpenOffice.org nebo na vytvoření speciálního rozšíření?

O této možnosti jsme neuvažovali a ani ji nepotřebujeme.

Uveďte prosím informace o vaší organizaci a nezapomeňte také napsat své jméno a pozici či funkci.

KORA-VODOSTAVING s.r.o.

Zbraslavecká 492

Kunštát 679 72

Jiří Konopáč, správce sítě

j<dot>konopac<zavinac>kora-vododtaving<dot>cz

www.kora-vodostaving.cz

Používáte ve firmě, škole či organizaci kancelářský balík OpenOffice.org? Stáhněte si dotazník Používáte OpenOffice.org?, vyplňte jej a pošlete nám jej (redakce@openoffice_cz). Budeme rádi, když se v rubrice Používají OpenOffice.org objeví další příspěvky. A k tomu potřebujeme vaši spolupráci. Děkujeme.

(Jako ve škole) Průměr: 2.50 | Hodnotilo: 6
 

Komentáře

user avatar PetrV
Odpovědět
Firma KORA-VODOSTAVING, s. r. o. používá kancelářský balík OpenOffice.org
8. 04. 2010, 15:46:30
Skvělé zhodnocení, děkuju za něj.
user avatar spokojený uživatel
Odpovědět
Firma KORA-VODOSTAVING, s. r. o. používá kancelářský balík OpenOffice.org
14. 04. 2010, 10:52:55
Podívejte se na další verze OpenOffice.org.Tyto verze prý mají lepší kompatibilitu s MS Office včetně maker.Stálo by za úvahu nabízet zde na portálu i tyto varianty,což už někdo psal.Já píši jen dopisy,takže mi vyhovuje i zde nabízená základní verze OO.org
Zkoušel jsem OxygenOffice,ale měl jsem problémy s otevíráním souborů.

OxygenOffice Professional
Go-oo.org
Novell Edition

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz