Komentáře Hromadná korespondence v LibreOffice 6

user avatar imcon
Odpovědět
Hromadná korespondence v LibreOffice - jak toto provést v Calcu ?
17. 03. 2019, 10:01:51
Jak udělat sheet s datovými poli v Calcu?
Chtěl bych udělat tabulku s údaji, kterou budu tisknout pro různé zaměstnance (datové pole).
Jak ale do buňky vložit v Calcu databázové pole a pak se mezi záznamy pohybovat?
user avatar neutr
Odpovědět
Hromadná korespondence v LibreOffice 6
17. 03. 2019, 11:26:53
Celkem jednoduše. Necháte si zobrazit databázový zdroj pomocí volby ZOBRAZIT > ZDROJE DAT, vyberete příslušný zdroj z nabídky všech registrovaných. Následně klepnete na záhlaví řádku se jménem a přetáhnete ho na správné místo v sešitě.

Vykolírují se sice všechny sloupce, ale ty následně můžete promazat. Přetáhnout se dá i mnoho řádků pomocí levého Ctrl (tím se bybere více řádků "napřeskáčku"), Ctrl+C, nebo "kopírovat" z kontextového menu pod pravým tlačítkem nad názvy řádků. Nad řádky z databáze se pak objeví i hlavičkový pruh polí.
user avatar Toqisek
Odpovědět
Hromadná korespondence v LibreOffice 6
4. 06. 2019, 09:55:27
Lze využívat hromadnou korespondenci i v Draw (chtěl bych to využít pro zjednodučení tvorby diplomů do soutěží)? Možnost Zobrazit->Zdroje dat tam nevidím...
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Hromadná korespondence v LibreOffice 6
4. 06. 2019, 10:55:08
Nejde. Sice to lze nasimulovat, ale tohle umí jen Writer. Zase jde spíš o to jak pochopíme potřebu. Hromadná korespondence umí například hromadný dopis například pro klasické zasílání na papírovém nosiči, nebo emaily.

Nevidím důvod proč by měl Draw umět "hromadnou korespondenci".
V Draw můžeme vytvořit přílohu kterou z hromadné korespondence načteme jako přílohu. Oba případy se generují většinou ze šablon. Proto je častým případem postupu načtení příloh (obrázků) do šablony a z té se teprve dostane jako příloha do dopisu nebo emailu ap.

Existují makra nebo i hotová rozšíření, která by to uměla nasimulovat i třeba v Draw (nejčastější požadavek je z Calcu).

Více informací dostanete v našem fóru - zde by měly být příspěvky jen k tématu. Také sem nechodí mnoho lidí - myslím že spíš Ti co si vygooglili odkaz podle nějakého hesla.

Zde nelze dobře posílat například ukázky a hromadí se dotazy jeden přes druhý. Ve fóru by měl mít každý dotaz samostatný příspěvek k věci. Když sem dám několik dlouhých návodů tak je téma prakticky odepsané a nejnovější příspěvky nikdo číst nebude.
IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz