eWay System

Komentáře Hromadná korespondence v LibreOffice 6

user avatar imcon
Odpovědět
Hromadná korespondence v LibreOffice - jak toto provést v Calcu ?
17. 03. 2019, 10:01:51
Jak udělat sheet s datovými poli v Calcu?
Chtěl bych udělat tabulku s údaji, kterou budu tisknout pro různé zaměstnance (datové pole).
Jak ale do buňky vložit v Calcu databázové pole a pak se mezi záznamy pohybovat?
user avatar neutr
Odpovědět
Hromadná korespondence v LibreOffice 6
17. 03. 2019, 11:26:53
Celkem jednoduše. Necháte si zobrazit databázový zdroj pomocí volby ZOBRAZIT > ZDROJE DAT, vyberete příslušný zdroj z nabídky všech registrovaných. Následně klepnete na záhlaví řádku se jménem a přetáhnete ho na správné místo v sešitě.

Vykolírují se sice všechny sloupce, ale ty následně můžete promazat. Přetáhnout se dá i mnoho řádků pomocí levého Ctrl (tím se bybere více řádků "napřeskáčku"), Ctrl+C, nebo "kopírovat" z kontextového menu pod pravým tlačítkem nad názvy řádků. Nad řádky z databáze se pak objeví i hlavičkový pruh polí.
user avatar Toqisek
Odpovědět
Hromadná korespondence v LibreOffice 6
4. 06. 2019, 09:55:27
Lze využívat hromadnou korespondenci i v Draw (chtěl bych to využít pro zjednodučení tvorby diplomů do soutěží)? Možnost Zobrazit->Zdroje dat tam nevidím...
user avatar neutr
Odpovědět
Re:Hromadná korespondence v LibreOffice 6
4. 06. 2019, 10:55:08
Nejde. Sice to lze nasimulovat, ale tohle umí jen Writer. Zase jde spíš o to jak pochopíme potřebu. Hromadná korespondence umí například hromadný dopis například pro klasické zasílání na papírovém nosiči, nebo emaily.

Nevidím důvod proč by měl Draw umět "hromadnou korespondenci".
V Draw můžeme vytvořit přílohu kterou z hromadné korespondence načteme jako přílohu. Oba případy se generují většinou ze šablon. Proto je častým případem postupu načtení příloh (obrázků) do šablony a z té se teprve dostane jako příloha do dopisu nebo emailu ap.

Existují makra nebo i hotová rozšíření, která by to uměla nasimulovat i třeba v Draw (nejčastější požadavek je z Calcu).

Více informací dostanete v našem fóru - zde by měly být příspěvky jen k tématu. Také sem nechodí mnoho lidí - myslím že spíš Ti co si vygooglili odkaz podle nějakého hesla.

Zde nelze dobře posílat například ukázky a hromadí se dotazy jeden přes druhý. Ve fóru by měl mít každý dotaz samostatný příspěvek k věci. Když sem dám několik dlouhých návodů tak je téma prakticky odepsané a nejnovější příspěvky nikdo číst nebude.
 
 
woo jaw demo hz