Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org

Brno, Olomouc – 6. května 2009. Obecně prospěšná společnost Liberix a společnost QCM, s.r.o. oznamují příznivcům Linuxu a kancelářského balíku OpenOffice.org, že Liberix, o.p.s., se od 1. dubna 2009 stal správcem obsahu portálů LinuxEXPRES.cz, OpenOffice.cz a MandrivaLinux.cz.  

Společnost QCM, s.r.o. zůstává provozovatelem webových portálů. Všechny tři weby si během uplynulých let našly statisíce pravidelných návštěvníků, kteří si je oblíbili díky pravidelně zveřejňovanému kvalitnímu obsahu.

LinuxEXPRES

Portál LinuxEXPRES.cz se zaměřuje převážně na začínající uživatele a pravidelně pro ně připravuje novinky, recenze softwaru, návody a další praktické informace. Disponuje rozsáhlou autorskou základnou a spolupracuje s mnoha dalšími médii (např. Živě.cz, Česká škola, časopis Connect).

OpenOffice.cz

Portál OpenOffice.cz, který prošel v září 2008 radikální obnovou, se stal centrem českých a slovenských uživatelů kancelářského balíku OpenOffice.org. Nabízí jim případové studie nasazení, návody, videorady, recenze rozšíření a doplňků či novinky z vývoje. Diskuzní fórum se stalo stěžejním místem pro řešení problémů z praxe.

Logo společnosti Mandriva

MandrivaLinux.cz slouží jako místo, kde najdou radu uživatelé Mandriva Linuxu. Populární součástí je uživatelské diskuzní fórum a stránky s návody (wiki), od začátku května uvítá návštěvníky zbrusu nový redakční systém a design. Mandriva Linux patří v ČR a SR dlouhodobě mezi nejoblíbenější linuxové distribuce. Právě v kontaktu s uživateli MandrivaLinux.cz vznikají již několik let oblíbené knihy z autorské dílny Ivana Bíbra.

Zájmem obou společností je trvalý růst kvality a obliby portálů, čemuž budou nadále věnovat svou energii.

Ing. David Horký, ředitel QCM, s.r.o.
Ing. Bohdan Milar, ředitel Liberix, o.p.s.

QCM, s.r.o.

Logo QCM

Společnost QCM, s.r.o. působí v oblasti informačních technologií od roku 2001. Patří mezi přední dodavatele webových portálů a zakázkových aplikací pro významné zákazníky z oblasti státní správy i soukromého sektoru.

QCM, s.r.o.
Heršpická 813/5
639 00 Brno
(budova M-palác, 7. patro)
www.qcm.cz

Liberix, o.p.s.

Liberix

Obecně prospěšná společnost Liberix se zabývá propagací a podporou svobodných informačních technologií. Posláním společnosti je podpora vývoje, lokalizace, dokumentace a šíření svobodného softwaru s otevřeným zdrojovým kódem, otevřených standardů a bezpečnosti v oblasti softwaru, dat a telekomunikací.

Liberix, o.p.s.
Kateřinská 107/5
772 00 Olomouc
www.liberix.cz

(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar jozko
Odpovědět
Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org
6. 05. 2009, 17:42:35
za kolko ste to predali?
user avatar šéfredaktor OpenOffice.cz
Odpovědět
Re:Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org
7. 05. 2009, 09:02:00
"Správce obsahu" znamená, že se stará o obsah. O prodávání nebyla řeč. Liberix je obecně prospěšná společnost.
user avatar Uživatel
Odpovědět
Liberix, o.p.s., se stal správcem obsahu úspěšných webů o Linuxu a OpenOffice.org
7. 05. 2009, 17:04:51
Jako první krok přidat informaci o vydání verze 3.1.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

22 Nabídka sportovních sázek

22betBookmaker, který od roku 2017 směřuje svou nabídku ke klientům z České republiky, si získává stále větší oblibu, a to nejen díky velmi vysokým sazbám a obrovské rozmanitosti oborů a akcí, které zahrnují sázení, ale také stránky s aktuálními novinkami, informacemi o událostech a dokonce o sekci podcastů.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz