Acronis

Srpnový mobilní LinuxEXPRES

Právě vychází srpnové číslo měsíčníku LinuxEXPRES, který je jako vždy nabitý mnoha informacemi. Červenou nití tohoto vydání je detailní test jedenácti notebooků, které prošly tvrdým srovnáním. LinuxEXPRES 8/2005 je k dispozici na stáncích po celé ČR i SR, dále v internetových obchodech shop.qcm.cz, Mareček.kup.to, Linuxsoft.cz a Stinet.sk.  

Jako v každém čísle se i tentokrát seznámíte s novinkami ze světa jádra, KDE, GNOME, Debianu, Mandriva Linuxu, OpenOffice.org, SUSE či Mozilly. Na jedné z prvních stránek se opět setkáte s Tipem LinuxEXPRESU, který se týká vytváření obsahů a rejstříků v OpenOffice.org Writeru.

Lubomír Čevela shrnul v propracovaném článku historii, principy a současnost softwarových patentů. V návaznosti sleduje podobný článek od Bohdana Milara otázku třetí generace GNU GPL ? nejznámější z licencí světa svobodného softwaru.

V rubrice Distribuce uvízl trochu netradiční pokus o live systém ? Symphony OS, stejně jako další z témat, kterým je Dropline GNOME a webový prohlížeč Epiphany v rubrice Software. Nechceme zapomenout ani na LyX, grafický manažer GAG či kouzla s ImageMagickem.

Rozsáhlá a propracovaná příloha obsahuje recenze jedenácti notebooků různých výkonnostních a cenových úrovní. Doplňující tabulky a výsledky benchmarků naleznete na webovém sídle časopisu www.LinuxEXPRES.cz. Dalšími testy prošly EDGE a GPRS karty, které zapůjčili mobilní operátoři.

Nechybí ani pokračování seriálu o BASHi, méně známých programovacích jazycích (tentokrát o Haskellu) nebo o hrách v Linuxu, stejně jako tradiční recenze knižních titulů.

Na našem webovém sídle www.LinuxEXPRES.cz nabízíme ke stažení deset ukázkových stran tohoto čísla ve formátu PDF.

O společnosti QCM, s.r.o.

QCM se zaměřuje na dodávky IT projektů založených na open-source technologiích s důrazem na bezpečnost a výslednou hodnotu pro zákazníka. Od roku 2001 QCM aktivně šíří a podporuje operační systém Mandrakelinux, nově Mandriva Linux. Ve spolupráci s firmou Mandrakesoft S.A., tvůrcem této distribuce, ho dokázala v České republice a na Slovensku masově rozšířit a zpopularizovat. Mandrakelinux také získal mnoho ocenění. Za zmínku stojí Křišťálový disk z Invexu 2003 a jeho zvolení nejpopulárnější českou linuxovou distribucí roku 2003, 2004 a 2005.

Firma QCM zajišťuje instalaci a provoz firemních serverů a stanic především na platformě Linux.

Kontaktní osoba pro další informace

Milan Woff, obchodní ředitel QCM, s.r.o.
milan.woff@qcm_cz
tel.: +420 538 702 700

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
RedHat - A
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
GFI Unlimited
 
 
woo jaw demo hz