Začaly vycházet noviny Open source & praxe pro školy, úřady a firmy

Mnoho firem, škol, úřadů a dalších institucí mnohdy netuší, že existuje svět open source a že mohou jeho používáním také ušetřit své omezené finanční prostředky. Proto začaly vycházet noviny Open source & praxe.  

Je to čtvrtletní periodikum a jeho cílem je prezentovat technologie open-source v oblasti komerční, vzdělávací i veřejně prospěšné činnosti. Za novinami stojí nezisková společnost Liberix, o. p. s., která se stará i o obsah tohoto webu. Noviny obsahují články, které prakticky popisují možnosti open source v nejrůznějších oblastech každodenního života. Jejich hlavním záměrem je upozorňovat na ukázky z praxe, poskytovat prostor pro prezentaci případových studií zaměřených na open source, protože zajímavé a podnětné příklady táhnou. Další zajímavosti o novinách si můžete přečíst na webu LinuxEXPRES.

Texty v novinách se zaměřují na zástupce úřadů, škol, firem a dalších organizací, kterým se bude snažit podat pomocnou ruku při hledání argumentů a rozhodování o otázkách s přípravou IT strategie a pomůže s výběrem softwarových řešení. Noviny Open source & praxe jsou k dispozici zdarma a budou rozesílány vždy konkrétním adresátům. Je-li vám tato aktivita sympatická, pomozte finančním darem.

Jsou vítány komentáře, návrhy na zlepšení a zejména je vítána spolupráce na šíření výtisků novin Open source & praxe. Jste-li nějakým způsobem zapojeni do firmy, pracujete, chodíte do školy, napište nám a my vám noviny rádi zašleme, abyste je mohli rozšiřovat. Nabízíte-li open source řešení a chtěli byste se prezentovat ozvěte se na adresu redakce redakce@osspraxe_cz.

Jsme vděčni za vaši podporu.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 
 
 
woo jaw demo hz