
Zobrazte si potřebné položky pomocí filtrů
Komentáře: 8 Tomáš Hanusek | 31. 10. 2011 | hodnocení: 1.89
Kromě řazení můžete data také filtrovat, tzn. zobrazit jen ty položky, které splňují určitá kritéria. K tomu se používají – jak jinak – filtry. V článku se seznámíte s jejich možnostmi a způsobem práce.
Chcete OpenOffice.org Writer využiť aj na tvorbu plagátov, propagačných materiálov a pod.? V takom prípade sa vám určite bude hodiť nástroj pre tvorbu tzv. umelecky tvarovaného písma „Písmomaľba“ (Fontwork).
Data vložená v listu Calcu, ať již se jedná o čísla, text či datum, máte možnost nechat seřadit v sestupném (3, 2, 1) či vzestupném (1, 2, 3) pořadí. V článku se dozvíte o různých úskalích takového kroku a také to, jak se vyhnout případným problémům.
Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 8.10.2011 do 21.10.2011.
Již za několik málo týdnů bude Brno hostit šestý ročník konference LinuxAlt. Vzdělávací a osvětová akce orientovaná na Linux a ostatní otevřené systémy proběhne o víkendu 5. a 6. listopadu 2011 na půdě FIT VUT v Brně – Králově Poli.
21. října 2011 se po dvou letech koná v Karviné další ročník odborné konference Open source řešení v sítích.

Rozšírenie pre vkladanie špeciálnych znakov
Komentáře: 8 Július Pastierik | 18. 10. 2011 | hodnocení: 1.43
Potrebujete častokrát vkladať špeciálne znaky do dokumentov modulu Writer či zošitov modulu Calc? Práve pre vás je určené rozšírenie JP Vkladanie špeciálnych znakov.
Calc nabízí pomoc při vkládání obsahu do buněk v podobě automatických oprav. Nejedná se o kontrolu překlepů, nýbrž o takové úpravy, jako je nahrazování slov, automatické rozpoznávání URL, nahrazování jednoduchých uvozovek horními a dolními atp.