Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 49. a 50. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 3.12.2011 do 16.12.2011.  

Nová verzia (2011.12.03) rozšírenia pre typografickú úpravu textov

V rozšírení pre typografickú úpravu textov sme doplnili ďalšie funkčné možnosti v oblasti vkladania chýbajúcich medzier – stiahnite si novú verziu. (openoffice.cz, 3.12.2011)

Jak na výběr vhodného typu grafu v Calcu

Účelem grafů je srozumitelně, výstižně a v grafické formě prezentovat data. Např. z grafu na obrázku Vývoj HDP ČR je okamžitě na první pohled patrné, že HDP České republiky od roku 1995 soustavně roste. Tento trend byste v řadě čísel v oblasti buněk A2:B15 museli nějakou dobu hledat. Volba vhodného typu grafu je proto velmi důležitá. Calc vám jich nabízí hned několik. (openoffice.cz, 5.12.2011)

Jak ušetřit za software: nahradit MS Office balíkem LibreOffice

Nerad utrácím zbytečné peníze. Pokud mohu mít něco zadarmo, tak je to pro často lepší, než něco za peníze. Samozřejmě kvalita je také důležitá. Čím jsem starší, tím je pro mne kvalita důležitější. V kanceláři často používáme kancelářský balík MS Office. Především Word a Excel. Zkušebně jsem nainstaloval i konkurenční balík OpenOffice.org, který je dokonce zdarma. Není to žádná zkušební verze, je to Open Source a každý to může používat. Bohužel OpenOffice.org má několik nedostatků a proto u nás ve firmě nebyl nikdy plně nasazen. Byl ale nahrazen projektem LibreOffice, kde je situace mnohem lepší. (tomikov.blogspot.com, 6.12.2011)

Rozšiřte si kancelářský balík OpenOffice.org/LibreOffice o nové funkce

Kancelářský balík OpenOffice.org (LibreOffice) lze velmi snadno doplňovat o nové funkce. Existují stovky vývojářů, jedinců i firem, kteří tyhle doplňky vytvářejí. Doplňky (anglicky extension, přesně tedy „rozšíření“) jsou k dispozici na několika centralizovaných stránkách, jedna z nich je také ryze česká. V článku najdete návod, kde doplňky najít a jak je nainstalovat a aktualizovat. (rvp.cz, 7.12.2011)

LibreOffice: Zdarma dostupná náhrada za Microsoft Office

Kancelářský balík LibreOffice je určen pro Windows, Mac OS i Linux. Součástí je šest aplikací pro práci s dokumenty a daty. Laptop Securer umožňuje z jednoho místa nastavit restrikce systému Windows. Boot Snooze je zajímavá utilita pro restart PC a CalcuTray přidá kalkulačku do hlavního panelu. (echnet.idnes.cz, 9.12.2011)

Výběr doplňků pro OpenOffice.org/LibreOffice Writer

Pro textový procesor Writer z balíku OpenOffice.org/LibreOffice je dostupné velké množství doplňků s novými funkcemi. Pro účely tohoto článku jsme vybrali taková rozšíření, která ulehčují práci nebo přidávají novou vlastnost. Mezi nejdůležitější funkce patří slovníky pro kontrolu překlepů nebo dělení slov, ale jistě vás zaujme také spolupráce s Dokumenty Google nebo rychlé ukládání do formátů DOC a PDF. (rvp.cz, 9.12.2011)

Jak si upravíte graf

Každý graf lze dodatečně upravovat, ať již se jedná o jeho vzhled, zobrazovaná data či samotný jeho typ. V článku se dozvíte, jak lze jednoduchým způsobem editovat a upravovat grafy tak, aby jejich vypovídací hodnota byla co největší. (openoffice.cz, 12.12.2011)

Příručka Styly v OpenOffice.org má novou revizi

Používání stylů v dokumentech je základní předpoklad kvalitně vypadajícího dokumentu. Proto vznikla příručka o stylech a formátování dokumentů v kancelářských programech OpenOffice.org/LibreOffice a podrobnosti k ní si můžete přečíst v článku Příručka o formátování dokumentů. První vydání bylo aktualizováno a nyní si můžete stáhnout novou revizi – čtvrtou. I přesto, že se článek nezměnil a nezměnily se ani popisky na stažení, soubor je nový. (linuxveskole.cz, 13.12.2011)

LibreOffice | Náhrada Microsoft Office zdarma

Hledáte plnohodnotné freeware řešení za Microsoft Office? (servisvm.cz, 13.12.2011)

Malá makra – úvod do programování

Než jsem přišel do styku s makry v OpenOffice.org, trávil jsem hodně času jednotvárnou činností při kopírování, mazání a úpravě stále stejných dat v Calcu. Nyní jsem schopen tyto výkony zásadně urychlit a zjednodušit na pouhé zmáčknutí tlačítka. (openoffice.cz, 14.12.2011)

Svět potřebuje OpenOffice.org, počet stažení přece nemůže lhát!

Německý tým OpenOffice.org se před Vánoci ozval, aby dal fanouškům najevo, že OpenOffice.org existuje a sbírá síly, které ztratil při tahanicích o svou identitu. (openoffice.cz, 16.12.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz