Redakce OpenOffice.cz přeje všem svým čtenářům mnoho dobrého do dalších měsíců

Nastává období, ve kterém mnozí bilancují uplynulý rok. Pro některé z vás bylo příznivé, pro některé hektické. Proto bychom vám všem chtěli poděkovat za celoroční přízeň, kterou jste věnovali našemu portálu.  

Nový rok 2012

Uplynulý rok byl bouřlivý, co se kancelářských programů týče. Firma Oracle definitivně opustila projekt OpenOffice.org a předala ho nadaci Apache Software Foundation. Ale přesto tato odnož kancelářského balíku neztratila nic ze své síly, protože mnoho úřadů a institucí si ho nainstalovalo na své počítače. Za mnohé můžeme jmenovat rakouskou justici, francouzské studenty, ale i francouzskou vládu, která vyhlásila výběrové řízení na open source software. Firma IBM podpořila OpenOffice.org a rozhodla se darovat nadaci Apache kód ze svého kancelářského balíku Lotus Symphony. Vývojové týmy OpenOffice.org nespí, ale hledají podporu, proto poslali výzvu všem svým příznivcům. Objevili se ale i podvodníci, kteří chtějí vydělat peníze na prodávání OpenOffice.org.

Také LibreOffice se začal šířit všemi směry a má našlápnuto správnou cestou, která mu dává dobré vyhlídky na budoucí vývoj. Např. dánské nemocnice začaly přecházet na LibreOffice. Přesto je jasné, že oba kancelářské balíky, OpenOffice.org i LibreOffice, se budou od sebe vzdalovat. Nevíme, kam se bude ubírat další vývoj, ale doufáme, že se příští rok mnohé vyřeší, vyjasní a bude zároveň úspěšnější, než ten uplynulý.

Chceme vám všem poděkovat za přízeň, za vaše fandění našemu portálu i za to, že odpovídáte ve fóru na otázky mnohých uživatelů. V příštím roce bychom chtěli pečlivě sledovat vývoj na poli kancelářských balíků, abyste vždy dostali ty nejčerstvější informace. Věříme, že se nám to podaří. Vy nám můžete fandit tím, že nám pomůžete s rozšiřováním informací o svobodném kancelářském balíku (OpenOffice.org i LibreOffice), protože sami na to nestačíme.

Díky všem za přízeň!

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 3
 

Komentáře

user avatar Petr Valach
Odpovědět
Redakce OpenOffice.cz přeje všem svým čtenářům mnoho dobrého do dalších měsíců
22. 12. 2011, 20:18:22
Děkuju redakci za letitou výdrž a práci. Díky ní je openoffice.cz jeden z mála webů, které stojí za to číst a věnovat mu denní pozornost. Děkuju a přeju vše dobré v nadcházejícím, ekonomicky ne zrovna pozitivním období.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz