Tip: Nevíte-li, jak dál, nebo nemůžete najít návod pro své potřeby, můžete se zeptat v našem fóru.
V OpenOffice a LibreOffice se setkáváme se třemi operacemi, které jsou si poměrně značně podobné – tvorba obsahů, rejstříků a položek použité literatury. Tvorbě obsahu i rejstříků jsme se již v dřívějších článcích věnovali, nicméně ne zcela do hloubky. V tomto článku tedy poznatky dáme dohromady.
Kancelářské balíky Apache OpenOffice a LibreOffice podporují export dokumentů do formátu (X)HTML. Jak se s ním pracuje a co od něj očekávat?

Jak vložit víc obsahů do dokumentu a uložit vzorec jako obrázek
Komentáře: 3 Petr Valach | 4. 06. 2014 | hodnocení: 1.00
V tomto přehledu na vás čeká několik dalších drobných návodů – podíváme se, jak zamezit přizpůsobování velikosti textu v textových rámcích, jak do dokumentu vložit více obsahů, jak uložit vzorec vytvořený v Math jako obrázek a jak vypnout informaci o počtu stránek při rolování.

Osm doplňků pro OpenOffice/LibreOffice, bez kterých nemůžete být
Komentáře: 13 Petr Valach | 21. 05. 2014 | hodnocení: 1.00
Doplňků pro OpenOffice a LibreOffice jsou stovky. Některé jsou zábavné, některé jsou hravé, ale mnohdy jde o naprosto zásadní rozšíření funkcionality. Přehled pluginů, které jsou důležité a bez nichž se zřejmě neobejdete, přinášíme v následujícím článku.
Z programu Writer v balících Apache OpenOffice a LibreOffice lze při tisku do značné míry ovlivnit, jak bude výstup vypadat. Lze jej tak přizpůsobit určitým požadavkům nebo ušetřit papír a toner.

K čemu slouží sekce a jak s nimi pracovat
Komentáře: 6 Lukáš Jelínek | 30. 04. 2014 | hodnocení: 1.00
Sekce umožňují logicky členit textové dokumenty, aplikovat na jejich části specifická pravidla a zejména je zamykat či je skrývat na základě určených podmínek.

Kopírování sloupců, převádění jednotek a vytváření diagramů „onion“
Komentáře: 5 Petr Valach | 24. 04. 2014 | hodnocení: 1.80
V tomto článku se zaměříme na problémy, které jste možná již taky řešili, ale dosud jste na ně nenašli odpověď. Jak zkopírovat sloupce v Calcu tak, aby se nepřepsaly jiné, umístěné v cílovém místě? Jak přímo v sešitě Calcu převést hodnoty nejrůznějších veličin? A jak vytvořit zvláštní typ diagramu – „onion“ – a s ním i kolekci dalších?
Počítačové prezentace slouží k předávání myšlenek posluchačům, případně počítačovým uživatelům. V závislosti na použitém programu mohou být i velmi složité. Jednodušší variantu předkládají počítačové prezentace vytvořené prostřednictvím Impressu – programového modulu OpenOffice a LibreOffice.

Jak na podmíněné formátování, hledání závislostí mezi buňkami a vkládání mezí
Komentáře: 2 Petr Valach | 12. 03. 2014 | hodnocení: 1.00
V tomto přehledu otázek a odpovědí se zaměříme na (trvalé) vymazání seznamu posledních dokumentů, vyhledávání závislostí mezi buňkami, podmíněné formátování a vkládání mezí ve vzorcích.

Jak přispívat do LibreOffice III – Tvorba české lokalizace
Stanislav Horáček | 5. 03. 2014 | hodnocení: 3.00
Třetí díl seriálu pro začátečníky bezprostředně navazuje na předchozí, ve kterém jsme si ukázali, jak se LibreOffice lokalizuje do češtiny a kde je možné hlásit nedostatky v lokalizaci. Od hlášení chyb přejdeme k tomu, že chybu opravíme vlastními silami a představíme si další možnosti překládání.