Návody

Tip: Návody najdete také na naší wiki, kterou vytvářejí sami uživatelé. Vy se můžete přidat také, uživatelé hledají články, které dosud neexistují.

V článku Syntaxe závorek a práce s nimi jsem uvedl celou řadu možností, jak s pomocí závorek upravovat vzhled vzorců v programovém modulu Math programu OpenOffice.org. V tomto článku se zaměřím na to, jak nabytých znalostí využít ke změně formátování a jaké možnosti Math dává. Leccos bude opakováním, nicméně najdete zde celou řadu nových informací.

 

Pri písaní vzorcov sa nezaobídete bez rôznych symbolov (napr. nekonečno) a gréckej abecedy. A práve o tomto si budeme hovoriť v poslednom pokračovaní seriálu o zadávaní vzorcov v OpenOffice.org.

 

Desátý díl je třetím pokračováním, které je věnováno formulářům. Půjde o to, jak usnadnit zadávání dat pomocí rozevíracího seznamu. Při čtení dílu můžete vylepšit formulář, který už v databázi máte (verze „A“) a vytvořit dva nové formuláře (verze „A“ i „B“).

 

Ako nastaviť veľkosť písma, jeho farbu, rez, podčiarknutie, vektorové šípky – to všetko si popíšeme v dnešnej časti seriálu návodov o skriptovacom jazyku modulu OpenOffice.org Math.

 

Ako zadávať napr. horné a dolné indexy, zarovnávať text, pridávať zátvorky do vzorcov a pod., tomu sa budeme venovať v dnešnom pokračovaní návodu o module OpenOffice.org Math.

 

V treťom pokračovaní návodu o skriptovacom jazyku OpenOffice.org sa zoznámime s množinovými operáciami, funkciami a operátormi.

 

Po základnom zoznámení sa s modulom Math si v niekoľkých nasledujúcich častiach predstavíme možnosti skriptovacieho jazyka, pomocou ktorého vlastne zadávate vzorce.

 

Každý začínající i pokročilejší uživatel modulu Math programu OpenOffice.org by se měl co nejdříve seznámit se způsobem, jak se v něm píší závorky. Závorky totiž při psaní vzorců hrají velkou roli, ať už funkční z hlediska syntaxe, anebo prostě významovou.

 

V devátém dílu se budeme dál zabývat formuláři. Podle Úkolů 11 až 15 z předchozího dílu byste už v databázi měli mít pět nebo šest jednodušších formulářů (podle verze „A“ nebo „B“). Bylo by ale vhodné je ještě vylepšit – usnadnit uživateli zadávání dat.

 

Vo vzorcoch potrebujete často používať aj grécku abecedu, či iné, vami definované symboly. Pretože základné možnosti modulu OpenOffice.org Math vám v tomto smere nemusia postačovať, v dnešnom dieli si ukážeme, ako do skriptovacie jazyka dokážete pridávať vlastné symboly.

 
(Jako ve škole) Průměr: 2.95 | Hodnotilo: 9308
 
 
 
woo jaw demo hz