Do lednového čísla 1/2009 časopisu Connect připravila naše redakce článek Modrá je dobrá, který čtenářům představuje novou verzi kancelářského balíku OpenOffice.org. Doufáme, že je to začátek další spolupráce a že naše příspěvky pomohou v šíření dobrého jména OpenOffice.org i mezi uživateli, kteří jej ještě úplně neznají. Můžete si stáhnout PDF verzi z časopisu - děkujeme redakci za její poskytnutí.
Článek vyšel pod názvem OpenOffice.org útočí potřetí také na našem partnerském portálu LinuxEXPRES.
V uplynulých letech dodávala redakce magazínu LinuxEXPRES (která je s redakcí portálu OpenOffice.cz propojená) články do časopisu Jak na počítač. V periodiku pro začínající a méně pokročilé uživatele tak vyšly desítky článků nejen o Writeru a Calcu, ale také o Firefoxu a dalších programech, mnoho z nich se nachází také na tomto portále (nikoliv už na portále časopisu JNP):
Při vytváření tabulek jste se zřejmě již setkali se situací, kdy je potřeba jako popisek sloupců nebo řádků vložit názvy všech měsíců, dnů v týdnu či jakýkoliv jiný seznam. Dnes se naučíte, jak si práci se seznamy ulehčit, aniž byste museli všechny jeho položky po jedné opisovat.
Vytvoření obsahu, který automaticky reflektuje změnu položek a také čísla stran, je snadné a jednoduché. Obsah lze umístit na začátek či konec dokumentu a můžete si také zvolit, kolik informací se v něm má zobrazit.
Pokročilé číslování stran v OpenOffice.org 2.0 Writer
Komentáře: 32 Svatopluk Vit | 3. 08. 2007 | hodnocení: 3.68
Představte si, že máte dokument, který má titulní stránku, kde prostě nechcete mít číslování – např. diplomová práce. Na této titulní straně máte nadpisy a číslování tam prostě nepotřebujete. Zároveň však chcete, aby se tato první stránka započítávala do celkového množství stran, které v dokumentu jsou.

Číslování stran v OpenOffice.org Writer
Komentáře: 51 Svatopluk Vit | 24. 04. 2007 | hodnocení: 2.35
Naučte se správně číslovat strany dokumentu. Začneme nejprve zlehka - klasickým číslováním a uvedením celkového počtu stran.
Kdekoliv v dokumentu můžeme využít tzv. speciální pole. Jednoduše můžeme říci, že se jedná o proměnné vkládající specifické informace, které se mohou automaticky měnit. Příkladem této hodnoty je datum, čas nebo počet stránek aktuálního dokumentu. Již jsme měli možnost využít proměnné s počtem stránek v dokumentu nebo aktuální stránku, na které se nacházíme.