Portál OpenOffice.cz spolupracuje s časopisem Connect!

Redakce portálu OpenOffice.cz připravila pro časopis Connect! článek, který seznamuje čtenáře s balíkem a představuje novinky třetí verze.  

Do lednového čísla 1/2009 časopisu Connect připravila naše redakce článek Modrá je dobrá, který čtenářům představuje novou verzi kancelářského balíku OpenOffice.org. Doufáme, že je to začátek další spolupráce a že naše příspěvky pomohou v šíření dobrého jména OpenOffice.org i mezi uživateli, kteří jej ještě úplně neznají. Můžete si stáhnout PDF verzi z časopisu - děkujeme redakci za její poskytnutí.

Článek vyšel pod názvem OpenOffice.org útočí potřetí také na našem partnerském portálu LinuxEXPRES.

V uplynulých letech dodávala redakce magazínu LinuxEXPRES (která je s redakcí portálu OpenOffice.cz propojená) články do časopisu Jak na počítač. V periodiku pro začínající a méně pokročilé uživatele tak vyšly desítky článků nejen o Writeru a Calcu, ale také o Firefoxu a dalších programech, mnoho z nich se nachází také na tomto portále (nikoliv už na portále časopisu JNP):

‹‹   Předchozí   1 2 3 4   Následující   ››
calc.png

Práce se seznamy v Calcu

Při vytváření tabulek jste se zřejmě již setkali se situací, kdy je potřeba jako popisek sloupců nebo řádků vložit názvy všech měsíců, dnů v týdnu či jakýkoliv jiný seznam. Dnes se naučíte, jak si práci se seznamy ulehčit, aniž byste museli všechny jeho položky po jedné opisovat.

 
writer.png

Vytváříme obsah dokumentu

Vytvoření obsahu, který automaticky reflektuje změnu položek a také čísla stran, je snadné a jednoduché. Obsah lze umístit na začátek či konec dokumentu a můžete si také zvolit, kolik informací se v něm má zobrazit.

 

Představte si, že máte dokument, který má titulní stránku, kde prostě nechcete mít číslování – např. diplomová práce. Na této titulní straně máte nadpisy a číslování tam prostě nepotřebujete. Zároveň však chcete, aby se tato první stránka započítávala do celkového množství stran, které v dokumentu jsou.

 

Naučte se správně číslovat strany dokumentu. Začneme nejprve zlehka - klasickým číslováním a uvedením celkového počtu stran.

 
writer.png

Speciální pole ve Writeru

Kdekoliv v dokumentu můžeme využít tzv. speciální pole. Jednoduše můžeme říci, že se jedná o proměnné vkládající specifické informace, které se mohou automaticky měnit. Příkladem této hodnoty je datum, čas nebo počet stránek aktuálního dokumentu. Již jsme měli možnost využít proměnné s počtem stránek v dokumentu nebo aktuální stránku, na které se nacházíme.

 
‹‹   Předchozí   1 2 3 4   Následující   ››
(Jako ve škole)
 

Komentáře

user avatar Josef Bořecký
Odpovědět
Portál OpenOffice.cz spolupracuje s časopisem Connect!
20. 12. 2008, 22:49:02
Lze časopis Connect koupit?
user avatar redakce portálu
Odpovědět
Re:Portál OpenOffice.cz spolupracuje s časopisem Connect!
21. 12. 2008, 21:35:38
Mělo by to jít, ale zřejmě s tím přece jen bude problém, viz http://connect.zive.cz/node/706

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz