Drobná vylepšení pro LibreOffice 4.3

LibreOffice V chystané verzi 4.3 kancelářského balíku LibreOffice budou kromě jiného i některá drobná vylepšení, která usnadní práci.  

Verze 4.3 kancelářského balíku LibreOffice zřejmě nepřinese tak převratné změny jako verze 4.2. Novinek ale bude přesto spousta, zejména všelijakých drobných vylepšení. Po dříve představeném rozšíření podpory vnořených komentářů, přesunu navigačních tlačítek nebo podpoře DrawingML v OOXML jsou tu některá další.

U kreseb v programu Writer bude možné zvětšovat/zmenšovat písma. Změna velikosti obrázků bude ve výchozím stavu proporcionální (bez změny poměru stran), deformace bude až „na vyžádání“ přes klávesu Shift. Pokud se zapne zobrazení netisknutelných znaků, tyto se budou zobrazovat světle modrou barvou.

Zajímavou novinkou bude i zobrazování náhledů všech souborů ve startovací obrazovce; dosud se zobrazovaly pouze dokumenty typu ODF. V programu Calc se bude více instancí stejné buňky ve vzorci zvýrazňovat stejnou barvou (dosud byly různé a to zhoršovalo orientaci). Vylepšení se dočká také import z PDF. Naopak odstraněna bude podpora ukládání do formátu OpenOffice.org 1.0 (import zůstane).

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar strepon
Odpovědět
Drobná vylepšení pro LibreOffice 4.3
19. 03. 2014, 21:34:40
Přidám ještě jednu šikovnou drobnost: bude možné vertikálně zarovnat text v rámci.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 
 
 
woo jaw demo hz