IBM podporuje nový otevřený formát

IBM přispívá k prosazování otevřených standardů v rozvíjejících se ekonomikách podporou otevřeného formátu dokumentů ODF...  

Zatímco vlády po celém světě a zejména v rozvíjejících se ekonomikách dávají najevo rostoucí zájem o otevřené alternativy proprietárního softwaru, společnost IBM rozšiřuje svou podporu otevřených standardů v softwaru pro osobní počítače. IBM oznámilo, že chystaná verze produktu IBM® Workplace Managed Client™ bude podporovat nově ratifikovaný formát dokumentů kancelářských aplikací ODF (Open Document Format). Rozšíří tak její široké portfolio serverového softwaru, který je postaven na otevřených standardech. Užívání otevřených standardů v osobních počítačích zákazníků IBM ochrání firemní investice do dat zajištěním konzistence, spolehlivosti a přístupnosti dokumentů.

Toto oznámení je relevantní především pro rozvíjející se trhy (například indický), kde přijímání otevřených standardů včetně ODF namísto proprietárního softwaru pomůže vládám skutečně překonat digitální propast a dostat se blíž k občanům.

Protože se čím dál větší množství dat v podnicích shromažďuje, ukládá a vyměňuje elektronicky, zákazníci si začínají uvědomovat, že pro dlouhodobý úspěch jejich organizací je přístupnost a údržba dokumentů rozhodující. Proprietární formáty souborů tlačí firmy do nekonečného cyklu licenčních poplatků, což může omezit jejich růst a inovace, protože jsou firmy kvůli zachování budoucího přístupu k existujícím dokumentům nuceny držet se původně zvoleného softwaru. Otevřené standardy jako ODF zaručují interoperabilitu mezi systémy, takže dokumenty budou přístupné dlouho do budoucna bez ohledu na platformu nebo software. Zákazníci tak budou moci při rozhodování o nákupu informačních technologií vycházet vždy z reálných podnikatelských potřeb a nebudou svázáni s žádnou softwarovou platformou nebo dodavatelem.

Možnost volby a flexibilita rozhodování o nákupu informačních technologií spolu s časovou a finanční úsporou otevřených standardů si získává čím dál větší oblibu ve firmách po celém světě, zejména v rozvíjejících se ekonomikách, jako je Brazílie, Rusko, Čína a Indie.

Chystaná verze aplikace Workplace Managed Client 2.6 bude obsahovat podporu verze 1.0 standardu ODF. ODF je standard pro kancelářské aplikace založený na jazyce XML, který byl nedávno ratifikován organizací OASIS (Organization for the Advancement of Structured Information Standards). OASIS je neziskové mezinárodní konsorcium, které podporuje rozvoj, konvergenci a přijímání standardů e-byznysu. IBM je členem technického výboru OASIS, který tento standard vyvinul.

Aplikace IBM Workplace Managed Client s podporou ODF bude k dispozici již počátkem roku 2006.

O společnosti IBM

Společnost IBM je největším výrobcem IT produktů a poskytovatelem služeb informačních technologií na světě, s více než osmdesátiletou tradicí v inovacích, které mění náš svět. K hlavním cílům IBM patří poskytování komplexních služeb systémového integrátora a prosazování výhod elektronického obchodování do každodenního života. Další činností IBM ČR je prodej širokého spektra IT technologií, tedy všech typů počítačů, zálohovacích a komunikačních systémů, a to včetně programového vybavení a služeb.

Pro další informace kontaktujte:

IBM Česká republika
Vladimíra Králíková
Communications Manager
The Park, V Parku 2294/4, 148 00 Praha 4 - Chodov
Tel.: 272 131 450, Fax: 272 131 178
e-mail: vladimira_kralikova@cz_ibm_com

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz