LibreOffice 4.2 zvyšuje zabezpečení

LibreOffice Jak upozornil Stephan Bergmann, nová verze LibreOffice bude mít možnost vypnout stahování objektů z nedůvěryhodných zdrojů.  

Dosavadní verze LibreOffice umožňovaly řídit pouze přístup ke vzdáleným makrům (ve výchozím stavu se načítala pouze podepsaná makra z důvěryhodných zdrojů (takových, které uživatel v programu za důvěryhodné předem označil). Jiná data, tedy například obrázky, barevné palety, zvuky apod., se načítala bez omezení.

Ovšem jak upozornil Stephan Bergmann, ve verzi 4.2 se to změní. Načítání obsahu z nedůvěryhodných zdrojů bude možné zablokovat (tzv. „stealth mode“). Implementace ještě není dokonalá, bude se na ní ještě pracovat. Zatím například neumožňuje explicitně načíst zablokovaný obsah a nebere se ohled na to, že se má obsah získat ze stejného zdroje jako samotný dokument.

Stealth mode

Mezi další novinky v LibreOffice 4.2 patří například postranní panel z Lotus Symphony (v Impressu), nový úvodní dialog, podpora dalších datových formátů, OpenCL implementace výpočtů v Calcu a mnoho dalšího.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz