LibreOffice 4.2 zvyšuje zabezpečení

LibreOffice Jak upozornil Stephan Bergmann, nová verze LibreOffice bude mít možnost vypnout stahování objektů z nedůvěryhodných zdrojů.  

Dosavadní verze LibreOffice umožňovaly řídit pouze přístup ke vzdáleným makrům (ve výchozím stavu se načítala pouze podepsaná makra z důvěryhodných zdrojů (takových, které uživatel v programu za důvěryhodné předem označil). Jiná data, tedy například obrázky, barevné palety, zvuky apod., se načítala bez omezení.

Ovšem jak upozornil Stephan Bergmann, ve verzi 4.2 se to změní. Načítání obsahu z nedůvěryhodných zdrojů bude možné zablokovat (tzv. „stealth mode“). Implementace ještě není dokonalá, bude se na ní ještě pracovat. Zatím například neumožňuje explicitně načíst zablokovaný obsah a nebere se ohled na to, že se má obsah získat ze stejného zdroje jako samotný dokument.

Stealth mode

Mezi další novinky v LibreOffice 4.2 patří například postranní panel z Lotus Symphony (v Impressu), nový úvodní dialog, podpora dalších datových formátů, OpenCL implementace výpočtů v Calcu a mnoho dalšího.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Lukáš Jelínek

Lukáš Jelínek

Dlouholetý člen autorského týmu LinuxEXPRESu a OpenOffice.cz. Vystudoval FEL ČVUT v oboru Výpočetní technika. Žije v Kutné Hoře a podniká v oblasti informačních technologií. Ve volném čase rád fotografuje, natáčí a stříhá video, občas se věnuje powerkitingu a na prahu čtyřicítky začal hrát tenis.

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


IT Systems - předplatné

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz