LinuxExpo 2009 v polovině dubna

Letošní ročník odborné konference LinuxExpo se uskuteční 15. a 16. dubna 2009 v konferenčním centru pražského hotelu Olympik Artemis.  

LinuxExpo se letos koná již podeváté. Jedná se  o odbornou konferenci a výstavu věnovanou tematice open-source softwaru a Linuxu. Z tohoto pohledu jde zřejmě o největší akci svého druhu ve střední Evropě. V rámci bohatého konferenčního programu představí firmy, které mají na poli OSS dlouholeté zkušenosti, nejnovější technologie a řešení. Prostor bude již tradičně věnován také nekomerčním projektům.

Podrobné informace včetně kompletního programu a registračního formuláře pro vstup zdarma najdete na www.linuxexpo.cz. Ze zajímavých bodů programu vybíráme:

 • Grupwarové řešení na Linux platformě
  Tomáš Vávra - IBM Česká republika
  Představíme Vám komplexní IBM řešení komunikace pro zlepšení týmové spolupráce a předvedeme jak i Vy si můžete zjednodušit každodení činosti. A to vše  s využitím OS Linux.
 • Open Source a Microsoft
  Roman Šuk, Microsoft s.r.o.
  Podpora komunit? Spolupráce s konkurenty? Sdílení zdrojového kódu? A co vývojáři?

 • OpenOffice.org jako služba
  Robert Vojta, Application Developer
  OpenOffice.org je poměrně známý kancelářský balík, který se pomalu, ale jistě stává součástí mnoha desktopů. Tímto možnosti OpenOffice.org ve firemním prostředí nekončí. Ukážeme si jakým způsobem je možné instalovat OpenOffice.org na server jako službu a využít tak jeho poměrně širokých možností ve svůj prospěch.

 • Linux v profesionální grafice
  Luděk Janda, webdesigner a grafik  QCM, s.r.o.
  Grafika je považována za jednu z oblastí, ve kterých se stále nepodařilo prosadit linuxu a open-sourcovým aplikacím. Přesto programy jako GIMP a Inkscape umožňují tvorbu, která dokáže konkurovat balíku firmy Adobe, a to zejména v oblasti webdesignu. Profesionální grafik ukáže, jaké linuxové nástroje používá pro svou tvorbu a představí příklady webdesignu, který vznikal kompletně pod linuxem (např. Evropské strukturální fondy www.esfcr.cz, LinuxEXPRES, Openoffice.cz, Státní  vinařský fond, Drážní inspekce ČR, pacientský web SÚKL a mnoho dalších).

 • Mandriva Linux 2009.1
  Vlastimil Ott, šéfredaktor LinuxEXPRES.cz
  Mandriva Linux je moderní systém přívětivý svým grafickým rozhraním a množstvím dostupných nástrojů. O české prostředí dbá tým Ivana Bíbra. Prezentace shrnuje známá fakta a představuje novinky posledních verzí se zaměřením na KDE 4.2. Pozornost bude věnována také uživatelské příručce, která je trvale velmi oblíbená a byla zcela přepracována podle posledních potřeba uživatelů.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz