Město Děčín používá OpenOffice.org

Sdružení OSS Alliance vyzvalo děčínskou radnici k používání takzvaného svobodného softwaru.    

Deníky Bohemia, 25. 8. 2005 - Sdružení OSS Alliance vyzvalo děčínskou radnici k používání takzvaného svobodného softwaru. Programy na počítače mají výhodu v tom, že jsou zadarmo a často stejně kvalitní jako komerční software. "Městu jsme ochotni pomoci s přechodem na svobodný software, poskytnout konzultace a navíc i záštitu od Ministerstva informatiky," uvedl předseda sdružení Filip Molčan. Podle něj by město ušetřilo za tři roky kolem dvou a půl milionu korun. V současné době město testuje svobodný software na několika desítkách počítačů. Podle starosty Vladislava Rašky, který dopis od OSS Alliance převzal, záleží na postoji informatiků města. "Požádal jsem je, aby mi dali stanovisko, poté jsme schopný říci věcnou reakci," uvedl.

V Děčíně v současné době provozují operační systém Linux na zhruba 50ti počítačích, na více než stovce počítačů používají kancelářský balík OpenOffice.org.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz