Nové vlastnosti týkající se grafů a položek v nabídce

Programátoři se nesoustředí jen na opravy chyb, nýbrž také na přidávání nových vlastností. Krátce představíme dvě z množství drobných novinek: nové zacházení s prázdnými/skrytými buňkami v grafech, ikony v nabídce bude možné skrývat.  

Zobrazení skrytých buněk

Display of hidden cells

Pokud jsou mezi buňkami, z nichž vychází graf, nulové hodnoty, vzniká nehezká mezera. Nyní má uživatel možnost vybrat si, zda se má v takovém případě předpokládat nulová hodnota, nebo se má zobrazit mezera, nebo se má pokračovat v linii.

Mezery nebo nulové hodnoty v grafechMezery nebo nulové hodnoty v grafech

Dále lze u grafu nastavit, zda mají být brány v potaz také skryté buňky, nebo ne. To se hodí při filtrování výsledků.

Ikony v nabídce

Optionitem "Icons in menus" now listbox with three options

Do konfigurace, u volby Zobrazovat ikony v nabídce, přibyl seznam s hodnotami Automaticky, Skrýt, Zobrazit. Souvisí zřejmě s jinou novou vlastností - Změna v zobrazování položek nabídky. Pravděpodobně tedy bude možné zobrazit/skrýt ikony podle velikosti displeje, resp. uživatelské volby.

Volba ovlivňující zobrazování ikon v menuVolba ovlivňující zobrazování ikon v menu

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
EDU Trainings
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

IPv4 zastarává, i tak si však zaslouží kvalitní zabezpečení

Znáte souvislost mezi doménami a typickými IP adresami? Není od věci si uvědomit, že zatímco domény jsou určeny pro zjednodušení hledání webové stránky na internetu, IP adresy slouží primárně pro výpočetní techniku, konkrétně pro přesné vyhledání konkrétního serveru nebo počítače.

Pokračování ...


LinuxEXPRES (news 300px)
SAM v kostce 2019
 
 
woo jaw demo hz