OpenOffice.org 2.4.2

Vývojáři uvolnili opravnou verzi pro řadu 2.4 s označením 2.4.2.  

TeploměrJak ve svém blogu píše John McCreesh z marketingového týmu, hlavním důvodem byly bezpečnostní slabiny objevené v řadě 2.4. Pokud máte zájem, můžete si verzi 2.4.2 stáhnout, ovšem v jazycích jiných, než je čeština či slovenština - o těchto verzích nemá redakce zatím žádné informace.

Nové verze 3 se tato rizika netýkají, pokud by se nějaká našla, najdete je v Security Team Bulletin. I když se pochopitelně množí hlášení chyb, verze 3 je považována za úspěch a počty stažení letí nahoru. Technicky vzato lze započítávat pouze stažení přes oficiální servery, takže reálné číslo je vyšší (nejsou tam linuxové distribuce a např. české a slovenské kopie). Aktuální stav oficiálních čísel můžete sledovat na teploměru, který připravil marketingový tým.

(Jako ve škole) Průměr: 4.50 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Pametnik
Odpovědět
OpenOffice.org 2.4.2
25. 11. 2008, 19:18:48
Po stažení a instalaci nejnovější verze OpenOffice.org verze 3.0 se v mém počítači začali dít divné věci:
1.na řádně označené hypertextové odkazy operační systém WindosXP reaguje hláškou, že je nemůže najít – doposud tato funkce pracovala naprosto spolehlivě;
2.Nově nainstalované OOo 3.0 při každém vyvolání textu napsaném v OOo 2.4 reagovalo upozorněním o chybném adresáři;
3.Při volbě „Tisk“ u textového dokumentu reaguje hláškou, že tiskárnu nemůže najít, a tisknout mohu jenom když dokument převedu do PDF formátu. Závady pod bodem 2. až 3. se mně podařilo napravit po Obnovení systému Windows XP před nainstalování OOo 3.0 a po stažení a nainstalování starší verze OOo 2.4. Z problémem uvedeným pod bodem 1. si zatím rady nevím. Poradí mi někdo jak na to a jestli se podobné problémy s OOo 3.0 vyskytly i jinde?

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz