Pro norskou vládu není OOXML vhodný

Podle studie Norské vládní agentury pro veřejnou správu a eGovernment (DIFI), není OOXML vhodným formátem pro norskou vládu, protože nesplňuje její požadavky.  

Jde o formát, který Microsoft používá ve svých dokumentech. Agentura chce zahájit debatu o standardech formátů vhodných pro vládu. Navrhuje, že needitovatelný formát bude PDF a editovatelný ODF, kterým disponuje např. OpenOffice.org. Zpráva dále uvádí, že formát souborů OOXML není stabilní a existuje více než 100 návrhů na jeho změny. Microsoft se ale nevzdává.

 

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar smitlik
Odpovědět
Pro norskou vládu není OOXML vhodný
17. 02. 2010, 12:09:56
A co jako jsou ty požadavky - abysme byli věcní - to by snad mělo ve stručnosti být obsahem zprávičky !!?
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Pro norskou vládu není OOXML vhodný
17. 02. 2010, 13:29:17
Vyhlášené standardy norskou vládou jsou třeba tu:
http://standard.difi.no/nyheter/2010/02/standarder-for-redigerbare-dokumentformater
Upozorňuji, že text je v norštině a nedaří se mi ho pro vás přeložit strýčkem googlem. Ale třeba umíte norsky - bez urážky, myslím to dobře.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 

Public Relations

SOS Security Week - interaktivní webináře

SophosOblíbený Security SOS Week je zpátky! … na přelomu června a července proběhne další ze série Security SOS Week, která vám pomůže zjistit, jak efektivně ochráníte vaši IT infrastrukturu před hackery a že malware je zpět v plné síle a i bezpečnost vašeho soukromí má dvě strany jako mince.

Pokračování ...


Siemens

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz