Pro norskou vládu není OOXML vhodný

Podle studie Norské vládní agentury pro veřejnou správu a eGovernment (DIFI), není OOXML vhodným formátem pro norskou vládu, protože nesplňuje její požadavky.  

Jde o formát, který Microsoft používá ve svých dokumentech. Agentura chce zahájit debatu o standardech formátů vhodných pro vládu. Navrhuje, že needitovatelný formát bude PDF a editovatelný ODF, kterým disponuje např. OpenOffice.org. Zpráva dále uvádí, že formát souborů OOXML není stabilní a existuje více než 100 návrhů na jeho změny. Microsoft se ale nevzdává.

 

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar smitlik
Odpovědět
Pro norskou vládu není OOXML vhodný
17. 02. 2010, 12:09:56
A co jako jsou ty požadavky - abysme byli věcní - to by snad mělo ve stručnosti být obsahem zprávičky !!?
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:Pro norskou vládu není OOXML vhodný
17. 02. 2010, 13:29:17
Vyhlášené standardy norskou vládou jsou třeba tu:
http://standard.difi.no/nyheter/2010/02/standarder-for-redigerbare-dokumentformater
Upozorňuji, že text je v norštině a nedaří se mi ho pro vás přeložit strýčkem googlem. Ale třeba umíte norsky - bez urážky, myslím to dobře.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Irena Šafářová

Irena Šafářová

Irena Šafářová

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz