Německá spolková vláda přistoupila k zavádění formátu OpenDocument

Rada IT německé spolkové vlády se rozhodla postupně zavádět formát ODF na úřady státní správy.  

Státní tajemník Hans Bernhard Beus, v jehož kompetenci se nacházejí informační technologie a který je předsedou Rady IT, popsal rozhodnutí jako "významný krok, který napomůže zvýšení konkurenceschopnosti výrobců softwaru, posílí bezpečnost a interoperabilitu, protože otevřené datové formáty jsou pravidelně a kompletně zveřejňovány."

Občanům, podnikatelům a další subjektům se tak do budoucna otevírá možnost výměny dat se státní správou také ve formátu ODF. Orgány státní správy budou nejpozději od začátku roku 2010 schopné tyto dokumenty přijímat a odesílat, číst a zpracovávat. Rada IT svým rozhodnutím realizuje usnesení německého parlamentu ze dne 5.7.2007 o návrhu "posílit soutěž, podpořit nasazení otevřených standardů a formátů pro výměnu dokumentů."

Vedle zavedení ODF ve státní správě si Rada IT dala za cíl sledovat vývoj dalších otevřených formátů a testovat jejich možnosti nasazení. Zájem vzbuzuje formát Office Open XML firmy Microsoft, který byl - stejně jako dříve ODF - zveřejněn jako ISO norma.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz