Německá spolková vláda přistoupila k zavádění formátu OpenDocument

Rada IT německé spolkové vlády se rozhodla postupně zavádět formát ODF na úřady státní správy.  

Státní tajemník Hans Bernhard Beus, v jehož kompetenci se nacházejí informační technologie a který je předsedou Rady IT, popsal rozhodnutí jako "významný krok, který napomůže zvýšení konkurenceschopnosti výrobců softwaru, posílí bezpečnost a interoperabilitu, protože otevřené datové formáty jsou pravidelně a kompletně zveřejňovány."

Občanům, podnikatelům a další subjektům se tak do budoucna otevírá možnost výměny dat se státní správou také ve formátu ODF. Orgány státní správy budou nejpozději od začátku roku 2010 schopné tyto dokumenty přijímat a odesílat, číst a zpracovávat. Rada IT svým rozhodnutím realizuje usnesení německého parlamentu ze dne 5.7.2007 o návrhu "posílit soutěž, podpořit nasazení otevřených standardů a formátů pro výměnu dokumentů."

Vedle zavedení ODF ve státní správě si Rada IT dala za cíl sledovat vývoj dalších otevřených formátů a testovat jejich možnosti nasazení. Zájem vzbuzuje formát Office Open XML firmy Microsoft, který byl - stejně jako dříve ODF - zveřejněn jako ISO norma.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz