Pracuji jako lékař na lůžkovém oddělení nemocnice, kde několik hodin denně píšeme stále dokola a skoro do zblbnutí přijímací a propouštěcí zprávy. Na každé stanici našeho oddělení máme počítač a na něm MS Office. Word ve versi 2003 ještě šel pochopit, ale nový Word 2007 je něco úplně jiného a nemám potřebu ani chuť ho ovládnout, když dobře znám OO. Protože nemám práva administrátora, tak jsem na oba počítače do svého adresáře potají nainstaloval Open Office 2.4.1 portable, s čímž jsem se pochopitelně před správcem naší sítě nechlubil. A jsem naprosto spokojený.
Vytvořil jsem si výchozí šablony s hlavičkou nemocnice a oddělení a hezky velké písmo (ve Wordu je malinkaté a tenké - kdo si má kazit oči. Asi v něm neumím nastavit šablonu s větším písmem). Lékařky zde pracující svoje texty často tak doslova zašmodrchaly, že ve Wordu už nešly dát dohromady (stačilo lehce škrtnout nehtem o nepatřičnou klávesu), zato v OO jsem jim je skoro vždycky nějak zachránil a ušetřil jim nové psaní celé stránky textu. OO v. 3.0.1 mám ovšem doma, takže ho dobře znám. I sestry s OO radši pracují, ale vadí jim angličtina (nevíte o dobré češtině v. 2.4.1 portable?).
A závěr? Zkuste třeba přesvědčit profesionály z výpočetních středisek, ať za ušetřené peníze za licence na MS Office vedení organizace koupí uživatelům pořádné židle, stolky a svítidla! Nyní už je v nemocnici regulérní NIS (nemocniční informační systém), takže psaní chorobopisů v textových editorech je pouhou vzpomínkou...
Poznámka redakce: Děkujeme našemu čtenáři za zkušenosti z praxe. Zažili jste něco, co vám hlava nebere, nebo naopak
kdy OpenOffice.org bodoval? Napište nám, rádi vaše zkušenosti vydáme - redakce@openofficecz.