Výber správ zo sveta OpenOffice.org 14/2008

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 21.9. do 5.10.2008.  

Novinky v OpenOffice.org 3.0 – 1

Zaujímate sa o to, aké zlepšenia prinesie OpenOffice.org 3.0? V krátkom seriáli si ich postupne predstavíme. Vývoj OpenOffice.org 3.0 značne pokročil a v súčasnosti je k dispozícii jeho beta verzia. Preto je dobré, ak sa pozrime, čo všetko nám oproti verzii 2.4 prináša, aby sme sa pripravili na prípadný prechod. (openoffice.cz, 21.9.2008)

Zmena štandardného vzhľadu (šablóny) dokumentu

Prekáža vám, že pri otvorení nového dokumentu máte automaticky nastavené okraje 2 cm, zarovnávanie vľavo, nemáte zapnuté záhlavie, zápätie a pod.? Zmeňte si východziu šablónu. (602office.cz, 22.9.2008)

OpenOffice.org 3.0.0 RC2 (Beta)

OpenOffice.org je opensource projekt, který je určen pro více operačních systémů (multi-platform) a je to balík různých textových a grafických editorů, obdobně jako u Microsoft Office. (pegasoft.cz, 22.9.2008)

OpenDocument – další vývoj v Brazílii

Ohledně formátu OpenDocument se v brazilské státní správě přechází od doporučení ke skutečné implementaci. Na základě dokumentu Brasilia Protocol, který brazilské úřady podepsaly, se tyto zavazují používat ODF jak pro vnější výměnu dokumentů, tak i interně. Celý proces nasazení ODF se týká 500 000 počítačů. Podrobnější informace a anglický překlad podepsaného dokumentu najdete na webu ODF Alliance. (opendocument.cz, 23.9.2008)

15 downloadů k vylepšení vašich kancelářských aplikací Microsoft Office – 1.část

OpenOffice.org

Jakákoli verze Microsoft Office stojí řádově tisíce korun, což není pro každého zanedbatelná částka. Pokud tedy nechcete platit takovéto cifry, zkuste balík OpenOffice.org. Je zcela zdarma a aplikacím Microsoft Office je rozhodně dobrým soupeřem. Obsahuje stejně jako konkurenční balík textový editor, poznámkový blok, program pro tvorbu prezentací a také tabulkový kalkulátor. Jeho rozhraní je navíc podobné tomu od MS Office, takže se nemusíte bát, že byste nezvládli ovládání jeho nástrojů. (pcworld.cz, 24.9.2008)

Makrá v OpenOffice.org 11/2008

Potrebujete vložiť aktuálny dátum a čas do zošitu tabuľkového procesora Calc alebo do textového dokumentu tak, aby sa viac nemenili? Naprogramujte si jednoduché makro, ktoré to dokáže. (inet.sk, 25.9.2008)

Co nového přinese OpenOffice.org 3.0?

OpenOffice.org je nejpopulárnějším multiplatformním kancelářským balíkem na světě. Nic není dokonalého, tudíž i OpenOffice.org prochází neustálým vývojem. (digitalne.stahuj.centrum.cz, 25.9.2008)

Nastavenie nových farieb

Chýbajú vám v štandardne definovaných farbách OpenOffice.org také farby, ktoré chcete používať práve vy? Zmeňte a doplňte si ich definíciu. (602office.cz, 25.9.2008)

Český office pro všechny zdarma

OpenOffice.org je vaše kancelář. Pokryjete téměř všechny oblasti kancelářských činností. Balík je plnohodnotnou náhradou většiny produktů Microsoft Office, neobsahuje program pro práci s poštou, zato nabízí vektorový editor či přímý export do formátu PDF. OpenOffice.org je kompletní balík kancelářských aplikací pro psaní textových dokumentů, výpočty s tabulkami, tvorbu prezentací, kreslení obrázků a práci s databázemi. S mnoha milióny uživatelů po celém světě a více než stovkou překladů do národních jazyků jde o jeden z nejúspěšnějších open source programů vůbec. Velkou předností je nezávislost na operačním systému: (pcmagazin.cz, 25.9.2008)

Import slov do slovníka z OpenOffice.org dokumentov

Pokiaľ máte dokument, v ktorom je veľa slov, ktoré ešte nemáte v slovníku, ich následné vkladanie je pomerne prácne. Preto sme pre vás pripravili rozšírenie, ktoré to značne uľahčuje. (602office.cz, 26.9.2008)

Portál www.openoffice.cz v novém

Vítáme vás na zbrusu novém portále pro české a slovenské uživatele kancelářského balíku OpenOffice.org. Protože se spousta věcí změnila, přečtěte si prosím několik instrukcí. Ale zas tak strašné to nebude – spoustu věcí jsme vylepšili, ale v principu nechali při starém. AKTUALIZUJEME. (openoffice.cz, 29.9.2008)

RC3: Krok před finálním produktem

Vyšla zřejmě poslední vývojářská verze před finálním vydáním OpenOffice.org 3. (openoffice.cz, 29.9.2008)

Novinky v OpenOffice.org 3.0 – 2

Writer je bezpochyby najpoužívanejší modul OpenOffice.org, a preto si po predstavení všeobecných zmien ukážme, aké novinky nás čakajú práve v tomto module. (openoffice.cz, 30.9.2008)

Tvorba zoznamov tabuliek, obrázkov v OpenOffice.org

Potrebujete do svojej práce vložiť zoznam použitých tabuliek či obrázkov? V krátkom návode si ukážeme, ako to môžeme urobiť. (602office.cz, 30.9.2008)

ODF Wiki přináší originální koncept

Klasické wiki stránky mají své klady, ale proč uživateli nezvýšit komfort použitím výkonného editoru, třeba Writeru? A co třeba vytváření tabulek? (openoffice.cz, 30.9.2008)

Chystá se OpenOffice.org 3 Launch Party v Paříži

V pondělí 13.10.2008 se v Paříži koná párty na počest třetí generace kancelářského balíku OpenOffice.org. Všichni jsou zváni! (openoffice.cz, 30.9.2008)

Ještě RC4 a teprve potom finální OpenOffice.org 3

Před finálním vydáním třetí verze nás čeká ještě jeden kandidát na vydání - RC4. (openoffice.cz, 1.10.2008)

ODF národním standardem ve Švédsku

Švédské království bude používat formát OpenDocument jako svůj národní standard pro kancelářské dokumenty. Řadí se tak po bok dalších států, které také podobným způsobem přijali tento mezinárodně standardizovaný formát. (opendocument.cz, 1.10.2008)

Vlastná galéria obrázkov

Používate v dokumentoch OpenOffice.org často rovnaké obrázky a chcete si spríjemniť prácu s ich vkladaním? Pridajte si ich do galérie. (602office.cz, 2.10.2008)

Novinky v OpenOffice.org 3.0 - 3

V ďalšom (a zároveň poslednom) pokračovaní seriálu o novinkách v OpenOffice.org 3.0 sa zameriame na ostatné moduly OpenOffice.org, v ktorých nájdeme viaceré veľmi zaujímavé novinky. (openoffice.cz, 2.10.2008)

Konvertor pro vytváření zvukových knih formátu DAISY

Jedno z nových rozšíření přináší možnost exportu do formátu DAISY, který se používá pro vytváření zvukových knih. (openoffice.cz, 3.10.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole) Průměr: 2.33 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz