Výber správ zo sveta OpenOffice.org 20/2008

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 14.11. do 31.12.2008.  

Tvorba seznamu

Dneska si ukážeme, jak si vytvořit užitečný seznam našich filmů na DVD, knih, hudebních CD atd. Během tohoto procesu si vyzkoušíme používání řad, automatických filtrů, formátování textu, ohraničení tabulky a řazení záznamů podle abecedy. (602office.cz, 15.12.2008)

Ako vytvoriť rozšírenie 4 – súbor WriterWindowState.xcu

Vo štvrtom pokračovaní seriálu o tvorbe rozšírení bude bude hovorené o tom, ako zadefinujete súbor WriterWindowState.xcu a pripravíte si ikonu pre panel nástrojov. (openoffice.cz, 16.12.2008)

Rozšírené možnosti nastavovania indexov

Nepostačujú vám štandardné možnosti nastavenia horného a spodného indexu v texte? Alebo potrebujete horizontálne posunúť písmená v rámci slova či vety? Nainštalujte si rozšírenie „JP Nastavenie indexov“. (602office.cz, 17.12.2008)

Nová šablona v sekci Ke stažení

V sekci Ke stažení si můžete stáhnout novou šablonu. Jedná se o darovací smlouvu pro podniky a podnikatele, kteří chtějí obdarovat nějakou organizaci. Smlouva je tvořena ve Writeru. (602office.cz, 17.12.2008)

Ako hromadne vkladať vzorce?

Potrebujete vkladať rovnaký vzorec do veľkej oblasti zošita v module Calc? A potrebujete túto oblasť jednoducho a rýchlo označiť? Pozrime sa na to, ako to jednoducho urobíte. (openoffice.cz, 18.12.2008)

Na webu: Desítky šablon pro CD/DVD a jmenovky

WordLabel.com dává opět k dispozici šablony pro náš oblíbený kancelářský balík, tentokrát se jedná o polep CD/DVD a podklad pro jmenovky. (openoffice.cz, 18.12.2008)

Portál OpenOffice.cz spolupracuje s časopisem Connect!

Redakce portálu OpenOffice.cz připravila pro časopis Connect! článek, který seznamuje čtenáře s balíkem a představuje novinky třetí verze. (openoffice.cz, 18.12.2008)

Posledné Firefoxy aj OpenOffice.org 3.0 v prenosných verziách

Na stránke PortableApps.com sa objavili k stiahnutiu nové verzie prenosných produktov. Zaujímavo pôsobí predovšetkým vydanie prenosnej verzie kancelárskeho balíka OpenOffice.org 3.0. Riešenie OpenOffice.org Portable 3.0 je optimalizované pre USB kľúče či iné výmenné médiá. (zive.sk, 18.12.2008)

Rozdělování slov z jedné buňky do dvou

Dneska se podíváme, jak vyřešit problém, když se nám do rukou dostanou data z Calcu, která jsou v jedné buňce a my bychom je chtěli rozdělit do více buněk. (602office.cz, 19.12.2008)

Jak udělat ze jména a příjmení iniciály

Teď si možná říkáte, co jen to kluk bláznivá vymyslel, vždyť jde o dvě písmenka… Ano, máte pravdu, ale zde jsem přemýšlel spíše o seznamech s mnoha záznamy, kde se už zmíněný postup vyplatí. Navíc tuto funkci lze použít ve více případech. (602office.cz, 22.12.2008)

Použití funkce AUTOMATICKÝ FORMÁT

Dneska si ukážeme, k čemu se dá použít funkce Automatický formát. Představte si modelovou situaci, kdy potřebujete udělat nějakou tabulku, kterou budete prezentovat. Kdyby ta tabulka vypadala jako ta má na obrázku číslo jedna, asi by vás nikdo moc nepochválil, i kdyby čísla byla bůh ví jak dokonalá. Prostě je to tak, na aranžmá záleží stejně jako na datech v tabulce. A proto pro ty z vás, kteří nemají čas nebo chuť se zabývat nějakými úpravami, jsem připravil pár formátů, které můžete jednoduše použít pro své "holé" tabulky. (602office.cz, 29.12.2008)

OOo je vážně nemocný projekt, tvrdí Michael Meeks

Michael Meeks, který pracuje jako vedoucí vývoje projektu OpenOffice.org v Novellu, rozebral dlouhodobou situaci okolo vývoje a jeho hodnocení je neradostné: projekt má velké problémy, delší dobu stagnuje a v současné době má nejméně vývojářů v historii. Čím je to způsobeno? Jak situaci zlepšit? (root.cz, lupa.cz, abclinuxu.cz, 29.12.2008)

Quality Assurance v OpenOffice.org - prezentace

Thorsten Ziehm, vývojář OpenOffice.org ze Sunu, vystavil video a slajdy ze své pekingské prezentace o QA v rámci projektu OpenOffice.org (“The complex world of Quality Assurance on OOo”). Thorsten tvrdí, že se nejedná o reakci na kritiku projektu od Michaela Meekse. O cestě českých zástupců na konferenci OOoCon2008 čtěte v blogu Ajťáci v Číně. (abclinuxu.cz, 30.12.2008)

Článok vyšiel v spolupráci so 602office.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz