Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 1. až 3. týždeň 2009

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 1.1. do 18.1.2009.  

„Základní funkce Countblank“

Dnes si představíme jednu z nejzákladnějších funkcí Countblank, která nám pomůže určit, kolik buněk z našeho výběru nemá v sobě žádný záznam. (602office.cz, 2.1.2009)

„Nová verzia slovenského slovníka“

Na Nový rok 2009 vyšla nová verzia (2009.01.01) rozšírenia slovenského slovníka pre OpenOffice.org 3.0 „dict-sk.oxt“. (openoffice.cz, 3.1.2009)

„Otevřená kancelář a její práce s vektory“

V dnešním díle začátečnického seriálu bude řeč o práci s vektorovou grafikou, a to pomocí programu Draw z kancelářského balíku OpenOffice.org. I když je to jen jedna z mnoha částí tohoto známého kancelářského balíku, je překvapivě dobrá a pro běžnou kancelářskou grafiku obvykle naprosto postačující. (root.cz, 4.1.2009)

„Makrá v OpenOffice.org – darčeky do nového roka 2009“

Nový rok priniesol so sebou aj niekoľko darčekov pre používateľov OpenOffice.org vo forme nových verzií rozšírení slovenského jazykového slovníka a makromodulu Dmaths pre OpenOffice.org 3.0. (inet.sk, 5.1.2009)

„Tabulky ve Writeru“

Dnes se podíváme na tvorbu a následné úpravy tabulek, které budeme tvořit ve Writeru. Hned na začátku musím říci, že pokud chcete dělat náročnější tabulky, tak zrovna program Writer není pro jejich tvorbu ten nejlepší, ale s troškou námahy to jde. Je to také jedna z mála sekcí, kde vyhrává Word s jeho možností si tabulku de facto nakreslit podle svého. Ale už bylo dost lelků kolem, pojďme se raději vrhnout na tabulky ve Writeru. (602office.cz, 5.1.2009)

„Popularita ODF ve veřejné správě po světě roste“

OpenDocument, standardizovaný otevřený formát pro kancelářské aplikace založený na XML, který se stal před několika lety také mezinárodní ISO normou je vyžadován stále větším počtem států po celém světě jako formát dokumentů veřejné správy. (molcan.cz, 6.1.2009)

„Ako vytvoriť rozšírenie 5 – Ostatné súčasti“

V ďalšom pokračovaní seriálu o tvorbe rozšírení si pripravíte posledný súbor „addon.cxu“ a nakoniec vlastné rozšírenie vytvoríte a nainštalujete. (openoffice.cz, 7.1.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

Dnes si můžete stáhnout novou šablonu, která se může stát užitečnou pomůckou pro každého učitele. Jedná se o tabulku zasedacího pořádku a můžete si ji vyplnit jak ručně, tak i na počítači. (602office.cz, 7.1.2009)

„Ako na euro v dokumentoch OpenOffice.org“

Od tohto roku sa stalo zákonným platidlom na Slovensku euro. Ako rýchlo zmeniť a nastaviť tabuľky, v ktorých máte nastavené hodnoty v korunách na túto menu? A ako vôbec písať značku eura v tabuľkách či v textových dokumentoch? O tomto (ale nielen o tomto) si pohovoríme v nasledujúcom článku. (linuxos.sk, 7.1.2009)

„Automatické seznamy“

S touto funkcí by se měl při používání programu Calc setkat každý, protože se dle mého názoru jedná o jednu z nejlepších pomůcek při práci s výše zmíněným programem, kterou využije opravdu každý. (602office.cz, 9.1.2009)

„Pooostřehy 1/2009: Resumé 2008, tipy na rozšíření“

Lednový přehled událostí: statistiky za rok 2008, nasazení ODF v Jižní Americe, hon na chyby již brzy, pár nových rozšíření - vylepšený export bitmapových obrázků, tisk čárového kódu, prohlížeč konfigurace, sazba notových zápisů. (openoffice.cz, 12.1.2009)

„Co vše lze provézt s obrázky (1. část)“

Dnes se podíváme na celkem obšírné téma a tím jsou obrázky v programu Writer. Lze s nimi dělat pár zajímavých kousků a tak se hned pusťme do práce. (602office.cz, 12.1.2009)

„Hledá se místo pro konání OOoCon 2009“

Marketingový projekt přijímá přihlášky měst (a národních týmů) ke konání letošní konference OOoCon 2009. (openoffice.cz, 12.1.2009)

„Výsledky průzkumu mezi uživateli v listopadu a prosinci 2008“

Týmy starající se o vývoj OpenOffice.org provozují mnoho zajímavých stránek, které občas bohužel trochu zapadnou. Jednou z nich je stránka surveys.services.openoffice.org, kde probíhá dotazník zacílený na uživatele kancelářského balíku. Výsledky z listopadu a prosince 2008 byly zveřejněny o Vánocích a my jsme pro čtenáře připravili několik grafů s komentářem. (openoffice.cz, 13.1.2009)

„Přiručka pro Writer 3“

K dispozici je příručka OpenOffice.org 3.0 Writer Guide , která pokrývá typické úkoly prováděné ve Writeru. (openoffice.cz, 13.1.2009)

„Přednášky z OpenOffice.org Conference 2008“

Videa z poslední OpenOffice.org konference v Pekingu jsou nyní k prohlédnutí i stáhnutí. Všechny přednášky naleznete na serveru network.com. (602office.cz, 13.1.2009)

„OpenOffice.org - současnost a budoucnost“

O projektu OpenOffice.org se v poslední době často mluví, někteří se zamýšlí nad tím, zda je projekt zdravý a dobře veden, někteří kritizují poslední velkou verzi OpenOffice.org 3 a někteří kritizují vývojáře za zpomalování vývoje. Co se projektu podařilo a nepodařilo v roce 2008? (molcan.cz, 13.1.2009)

„Ako špecificky číslovať listy dokumentu?“

Niektorí používatelia potrebujú číslovať dokument tak, aby nemali číslo na každej strane, ale na každej druhej, pričom však toto číslovanie má narastať po jednej. Ako sa to dá urobiť? (openoffice.cz, 13.1.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

Dnes si můžete stáhnout šablonu výkazu práce, která je dělaná v programu Writer. Tato šablona se může stát pomocníkem pro všechny zaměstnavatele i zaměstnance, tak neváhejte a stahujte. (602office.cz, 14.1.2009)

„Voľne dostupný softvér ako náhrada za platené programy - 2. časť“

V druhom pokračovaní nášho seriálu o bezplatných aplikáciach, ktoré slúžia ako náhrada za platené programy, vám prinášame dva tipy na aplikácie nahrádzajúce kancelársky balík Microsoft Office. (inet.sk, 14.1.2009)

„Nové šablony v sekci zdarma“

Rád bych touto cestou poděkoval panu Liborovi Machanovi, který nám poslal dvě šablony pro Writer a je to složenka typu C a složenka typu A. Doufám, že se vám hodí a tyto šablony naleznete v sekci Šablony zdarma. (602office.cz, 15.1.2009)

„Co vše lze provézt s obrázky (2. část)“

Máme tu pátek a tedy i slíbenou druhou část článku o obrázcích, kde si ukážeme hlavně práci s obrázky v textu, ale ještě předtím se podíváme na funkce typu ořezávání, ohraničení atd. Jak již vyplývá z první věty, informací je opravdu požehnaně a tak nemá cenu se zdržovat a pustíme se rovnou do práce. (602office.cz, 16.1.2009)

„Kontrola pravopisu a překlepů pro OpenOffice.org“

Přinášíme jednoduché doinstalování korekce pravopisu a překlepů pro oblíbený kancelářský balík OpenOffice.org. (zdarma.org, 16.1.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole) Průměr: 5.00 | Hodnotilo: 1
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz