Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 13. až 14. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 26.3.2011 do 8.4.2011.  

Vytvárame zoznamy tabuliek, obrázkov a ilustrácií

Potrebujete vložiť do svojich dokumentov zoznamy tabuliek, obrázkov a pod.? Ukážme si, čo vám v tomto smere ponúka OpenOffice.org. (openoffice.cz, 28.3.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Náhodný text pre ľubovoľný jazyk

Robíte návrhy, v ktorých používate pseudonáhodný text v rôznych jazykoch? Chcete pritom používať svoj vlastný text? Vytvorte si makro, pomocou ktorého ho dokážete nielen vkladať, ale aj pripravovať. (dennik.inet.sk, 30.3.2011)

Den otevřených formátů upozorňuje na ukládání dat

Dnes je Document Freedom Day, Den otevřených formátů. Upozorňuje na to, že otevřené datové formáty mají ve srovnání s těmi uzavřenými množství výhod. (linuxexpres.cz, 30.3.2011)

Projekt LibreOffice slaví půl roku existence

Projekt LibreOffice slaví půl roku od svého založení, které bylo motivováno naprosto nejasným postojem firmy Oracle k projektům získaným společně s odkoupením společnosti Sun Microsystems. V Německu tak vznikla The Document Foundation, která zastřešila vývoj svobodného klonu OpenOffice.org. Výsledný balík LibreOffice si za první týden z oficiálního zdroje stáhlo 350 000 uživatelů a nyní je počítadlo na 1,5 milionech. Projekt je tedy možné považovat za úspěšný. (root.cz, 30.3.2011)

LibreOffice: Zapojte se!

Toto je asi první zápis, který píšu česky. A pokud není první, tak ten předchozí jsem musel napsat tak dávno, že si to už ani nepamatuji. Chci se s vámi totiž podělit o své (česky psané) slidy z openSUSE 11.4 Release Party, která byla minulý pátek v hackerspace Brmlab. Bylo nás tam hodně, přitom však tak akorát, abychom se neudusili; však si prohlédněte fotky v Pavlově blogu. (artax.karlin.mff.cuni.cz, 1.4.2011)

IBM Lotus Symphony - kancelářský favorit

Každý dnes potřebuje občas napsat nějaký dokument, udělat tabulku či vytvořit prezentaci. Pokud nechcete investovat tisíce do kancelářského balíku M$ Office, máte na vybranou z pár desktopových alternativ. Jednou je dost rozšířený OpenOffice.org, druhou je klon OO.o Libre Office a nebo můžete vyzkoušet balík od IBM - Lotus Symphony. (lukasdanek.cz, 3.4.2011)

Často kladené otázky – The Document Foundation

Koncem září roku 2010 se několik vývojářů OpenOffice rozhodlo oddělit se od projektu pod záštitou firmy Oracle a založit vlastní nadaci pro vývoj kancelářského balíku: The Document Foundation. Pokračují ve vývoji pod názvem LibreOffice, přičemž vycházejí z kódu verze Go-oo. Přinášíme vám překlad odpovědí na nejčastější otázky týkající se tohoto projektu. (openoffice.cz, 4.4.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Vkladanie dátumu a času podľa vlastného formátu (1)

Potrebujete do dokumentov vkladať aktuálny dátum alebo čas a to podľa vlastného formátu? V nasledujúcich dieloch seriálu o programovaní makier si ukážeme funkcie, pomocou ktorých to dokážete urobiť. (dennik.inet.sk, 6.4.2011)

Za počítačové programy mohou úřady ušetřit spousty peněz, ale nedělají to

Dvě věci vypadají téměř stejně a stejně fungují. Jedna je zdarma a druhá stojí tisíce korun, kterou si vyberete? (profit.cz, 6.4.2011)

OOo4Kids, kancelářský balík pro děti, je dostupný ve verzi 1.2

Nová verze tohoto kancelářského balíku, který je vyvíjen se zaměřením na uživatele ve věku od 7 do 12 let, je dostupná jak pro Windows, tak pro Mac OS X, ale ani Linux nepřišel zkrátka. (openoffice.cz, 7.4.2011)

Práce s databází Base z OpenOffice.org (11) – Formuláře: pokračování III.

V jedenáctém dílu se počtvrté budeme zabývat formuláři. Úkol je jasný – doplnit formulář se samostatným rozevíracím seznamem tak, aby se výběr položky seznamu projevil i v dalších prvcích formuláře, např. v navigačním panelu. K tomu je potřebné vytvořit a zprovoznit makro. Běžný uživatel programů z kancelářského balíku by o makrech dnes asi měl aspoň něco vědět, takže by tento díl mohl být užitečný nejen kvůli práci s Base. (openoffice.cz, 8.4.2011)

Nová verzia rozšírenia pre typografickú úpravu textov a pre vkladanie nezalomiteľných medzier priamo počas písania textu

Na základe požiadavok a hlásení používateľov sme pre vás pripravili nové verzie rozšírení pre typografickú úpravu textov a pre vkladanie nezalomiteľných medzier priamo počas písania textu. (openoffice.cz, 8.4.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole) Průměr: 2.00 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz