Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 17. až 18. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 23.4.2011 do 6.5.2011.  

Vložení textu, převod dat z řádku do sloupce a duplicita

V dnešním článku se zaměříme na mnoho užitečného při práci s tabulkovým procesorem Calc. V první části se budeme věnovat vložení textu a možnostem s tím spojených, v té druhé zase převodu dat do sloupce a naopak. Na úplný závěr je připraven úvod do problematiky duplicity a prací s ní a uvidíte, že se nejedná o nic složitého. (openoffice.cz, 26.4.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Oddeľovanie rádov v číslach

Píšete v textových dokumentoch číslice a potrebujete, aby ste mali medzi tisíckami vložené nezalomiteľné medzery? V dnešnom dieli seriálu o programovaní makier si ukážeme funkciu, pomocou ktorej dokážete na jedno kliknutie upraviť všetky číslice v dokumente. (dennik.inet.sk, 27.4.2011)

Zapnutí a vypnutí automatických oprav v OpenOffice

Chcete-li zapnout nebo vypnout Automatické opravy, v OpenOffice.org Calc zvolte Nástroje – Obsah buňky – Automatické zadávání a v OpenOffice.org Writer zvolte Formát – Automatické opravy – Při psaní. Pro použití nastavení Automatického formátu na celý dokument zvolte Formát – Automatické opravy – Použít. (o106.com, 27.4.2011)

Třetí beta LibreOffice 3.4

Kancelářský balík LibreOffice 3.4 se pomalu blíží ke stabilnímu vydání. Dnes vývojáři vydali třetí betu, za kterou bude v průběhu května následovat několik RC. Stabilní vydání je naplánováno přesně na 31. května. Odkazy na stažení a další informace najdete v oznámení o vydání. (root.cz, 29.4.2011)

Ako na jednoduchý, nie len elektroinštalačný, výkres v Drawe

V článku si ukážeme, ako vytvoriť jednoduchý elektroinštalačný výkres v Drawe, tvorbu a zoskupovanie objektov, ich pridávanie do galérie a prácu s vrstvami. (openoffice.cz, 2.5.2011)

OpenOffice.org 3.3 a 3.4: Revoluce v Impressu

Uživatelé programového modulu OpenOffice.org Impress si mohou všimnout celé řady novinek, které se objevily ve verzích 3.3 a 3.4. Impress byl po dlouhou dobu programovou Popelkou, kterou mnozí odepisovali. První vlaštovkou byla verze 3.3, velice podstatné změny ale nastaly u verze 3.4. (openoffice.cz, 4.5.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Parametre formátu textu (1)

Potrebujete nastaviť sklon, hrúbku, šírku, reliéf, prečiarknutie, podčiarknutie a nadčiarknutie textu bez používania štýlov s využitím všetkých možností, ktoré v tomto smere ponúka OpenOffice.org? Naprogramujte si makro s pracovným oknom, pomocou ktorého to ľahko dokážete. (dennik.inet.sk, 4.5.2011)

Open Office Writer – jak ukládat ve formátu Word

Jak uložit v Open Office soubor tak, aby se dal otevřít v programu MS Word. Jak asi víte, textový editor Writer má v Open Office vlastní formát, se kterým si Microsoft Word (kromě verze 2007 SP2 a 2010) neporadí. Jak to vyřešit a zařídit, aby si ho mohli otevřít i majitelé starších Office? (radirna.cz, 5.5.2011)

Pedagogická fakulta poskytla zázemí pro OpenOffice.org

Pedagogická fakulta UP se prostřednictvím své Katedry technické a informační výchovy zapojila do vývoje sady kancelářských programů OpenOffice.org. (pdf.upol.cz, 5.5.2011)

Rozšírenie pre formátovanie čísiel v module Writer

Nechce sa vám ručne oddeľovať rády v číslach, ktoré píšete v textových dokumentoch? Nainštalujte si rozšírenie JP Formátovanie čísiel podľa rádov. (openoffice.cz, 6.5.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz