Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 17. až 18. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 23.4.2011 do 6.5.2011.  

Vložení textu, převod dat z řádku do sloupce a duplicita

V dnešním článku se zaměříme na mnoho užitečného při práci s tabulkovým procesorem Calc. V první části se budeme věnovat vložení textu a možnostem s tím spojených, v té druhé zase převodu dat do sloupce a naopak. Na úplný závěr je připraven úvod do problematiky duplicity a prací s ní a uvidíte, že se nejedná o nic složitého. (openoffice.cz, 26.4.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Oddeľovanie rádov v číslach

Píšete v textových dokumentoch číslice a potrebujete, aby ste mali medzi tisíckami vložené nezalomiteľné medzery? V dnešnom dieli seriálu o programovaní makier si ukážeme funkciu, pomocou ktorej dokážete na jedno kliknutie upraviť všetky číslice v dokumente. (dennik.inet.sk, 27.4.2011)

Zapnutí a vypnutí automatických oprav v OpenOffice

Chcete-li zapnout nebo vypnout Automatické opravy, v OpenOffice.org Calc zvolte Nástroje – Obsah buňky – Automatické zadávání a v OpenOffice.org Writer zvolte Formát – Automatické opravy – Při psaní. Pro použití nastavení Automatického formátu na celý dokument zvolte Formát – Automatické opravy – Použít. (o106.com, 27.4.2011)

Třetí beta LibreOffice 3.4

Kancelářský balík LibreOffice 3.4 se pomalu blíží ke stabilnímu vydání. Dnes vývojáři vydali třetí betu, za kterou bude v průběhu května následovat několik RC. Stabilní vydání je naplánováno přesně na 31. května. Odkazy na stažení a další informace najdete v oznámení o vydání. (root.cz, 29.4.2011)

Ako na jednoduchý, nie len elektroinštalačný, výkres v Drawe

V článku si ukážeme, ako vytvoriť jednoduchý elektroinštalačný výkres v Drawe, tvorbu a zoskupovanie objektov, ich pridávanie do galérie a prácu s vrstvami. (openoffice.cz, 2.5.2011)

OpenOffice.org 3.3 a 3.4: Revoluce v Impressu

Uživatelé programového modulu OpenOffice.org Impress si mohou všimnout celé řady novinek, které se objevily ve verzích 3.3 a 3.4. Impress byl po dlouhou dobu programovou Popelkou, kterou mnozí odepisovali. První vlaštovkou byla verze 3.3, velice podstatné změny ale nastaly u verze 3.4. (openoffice.cz, 4.5.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Parametre formátu textu (1)

Potrebujete nastaviť sklon, hrúbku, šírku, reliéf, prečiarknutie, podčiarknutie a nadčiarknutie textu bez používania štýlov s využitím všetkých možností, ktoré v tomto smere ponúka OpenOffice.org? Naprogramujte si makro s pracovným oknom, pomocou ktorého to ľahko dokážete. (dennik.inet.sk, 4.5.2011)

Open Office Writer – jak ukládat ve formátu Word

Jak uložit v Open Office soubor tak, aby se dal otevřít v programu MS Word. Jak asi víte, textový editor Writer má v Open Office vlastní formát, se kterým si Microsoft Word (kromě verze 2007 SP2 a 2010) neporadí. Jak to vyřešit a zařídit, aby si ho mohli otevřít i majitelé starších Office? (radirna.cz, 5.5.2011)

Pedagogická fakulta poskytla zázemí pro OpenOffice.org

Pedagogická fakulta UP se prostřednictvím své Katedry technické a informační výchovy zapojila do vývoje sady kancelářských programů OpenOffice.org. (pdf.upol.cz, 5.5.2011)

Rozšírenie pre formátovanie čísiel v module Writer

Nechce sa vám ručne oddeľovať rády v číslach, ktoré píšete v textových dokumentoch? Nainštalujte si rozšírenie JP Formátovanie čísiel podľa rádov. (openoffice.cz, 6.5.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz