Výber správ zo sveta OpenOffice za 20. a 21. týždeň 2012

OO.png Prehľad článkov o Apache OpenOffice, LibreOffice… od 12.5.2012 do 25.5.2012.  

LibreOffice vzniká také na serveru v Olomouci

V loňském roce se Liberixu podařilo získat sponzorský dar – server od firmy Thomas Krenn. Nyní jej začíná využívat také The Document Foundation a vývojáři připravující kancelářský balík LibreOffice. (liberix.cz, 15.5.2012)

Dialogová okna (2.) – seznamy, číselná pole, datum a čas, tlačítka, zaškrtávací pole

V článku si vysvětlíme další možnosti dialogového okna. Jde např. o pole textová i číselná, dále o datum a čas, seznam, zaškrtávací pole a přednastavení hodnot, které se vyplní už při otevření okna. (openoffice.cz, 16.5.2012)

Tři věci, které nastavím po instalaci LibreOffice

Zkušenost mě naučila, abych po instalaci LibreOffice na jakémkoliv počítači nastavil několik důležitých parametrů. Ta zkušenost nebyla primárně moje, obvykle jsem byl v pozici „tak mi pomoz, ty tomu rozumíš“. Bohužel – kde nic není, ani obnova ze zálohy nepomůže. Ano, jde o ukládání dat. (www.e-ott.info, 17.5.2012)

IBM zahájilo proces kontribuce Lotus Symphony do Apache OpenOffice

Donald Harbison, programový ředitel IBM, oznámil počátek kontribuce (přispění) kancelářského balíku Lotus Symphony do Apache OpenOffice.org. Současně oznámil i faktický konec pro Lotus Symphony. Ten bude nadále podporován jen do doby úspěšné asimilace jeho hodnotných funkcí OpenOfficem. Souhrn komponent, kterými může Lotus Symphony obohatit stávající OpenOffice.org, je dostupný na The Apache OpenOffice Wiki. (abclinuxu.cz, 18.5.2012)

Zkušenosti s nasazením LibreOffice ve společnosti INTAX

Ve společnosti INTAX, která poskytuje služby v oblasti informačních systémů a zabývá se vývojem a údržbou aplikačního programového vybavení podle potřeb zákazníků, mají s používáním různých verzí kancelářských programů dlouholeté zkušenosti. (openoffice.cz, 22.5.2012)

Doplňky pro LibreOffice: kopírování stylů, varující tabulky, uložení ve více formátech

Mnozí uživatelé OpenOffice.org hojně používali doplňky stažené z jeho stránek. Víte ale, že do LibreOffice si můžete také stáhnout rozšíření ze stránky LibreOffice | Extensions? Např. ty, které znáte z OpenOffice.org: kopírování stylů do jiných dokumentů, varující tabulky a ukládání do více formátů. (openoffice.cz, 24.5.2012)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o. p.s..

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz