Doplňky pro LibreOffice: kopírování stylů, varující tabulky, uložení ve více formátech

doplnek.png Mnozí uživatelé OpenOffice.org hojně používali doplňky stažené z jeho stránek. Víte ale, že do LibreOffice si můžete také stáhnout rozšíření ze stránky LibreOffice | Extensions? Např. ty, které znáte z OpenOffice.org: kopírování stylů do jiných dokumentů, varující tabulky a ukládání do více formátů.   

Doplňky do LibreOffice

Mnoho lidí ví o tom, že pro OpenOffice.org existovalo a ještě stále existuje mnoho různých doplňků a rozšíření včetně šablon. Málokdo ale tuší, že i pro jeho „větev“, LibreOffice, existuje spousta rozšiřujících funkcí na stránce Extensions. U každého rozšíření je přehledná tabulka, která obsahuje verzi rozšíření, datum vydání, popis, s kterou verzí LibreOffice bylo rozšíření zkoušeno apod. Pojďme si připomenout některé užitečné, o kterých už jsme psali:

Template Changer (kopírování stylů)

Užitečný plugin pro všechny, kdo potřebují přiřadit aktuálně otevřenému souboru styl z jiného dokumentu, nebo všem souborům ve složce. O rozšíření jsme na našich stránkách už psali v článku Pluginy pro OpenOffice.org – Viditelné záložky, Template Changer, GridLines a WatchWindow. Rozšíření Template Changer lze nově stáhnout i ze stánek LibreOffice.

stahnout.png

Kterak formátovat více souborů naráz Kterak formátovat více souborů naráz

Clipart gallery of danger signs (upozorňující a varovné tabulky)

Varovné a jiné upozorňující tabulky jsou vždy důležité, aby zabránily případnému úrazu nebo neštěstí. A právě proto jsme o nich psali na našem webu v článku Oživte své dokumenty pomocí clipartů – poradíme vám, kde je hledat. Teď je možné, abyste si Danger Sings stáhli i z webu LibreOffice.

stahnout.png

Varovné tabulky Varovné tabulky

MultiSave (uložení dokumentu do více formátů na jedno kliknutí)

Rádi byste uložili svůj dokument najednou ve více formátech? Např. v PDF, Microsoft Office a Open Document? Jde to s rozšířením MultiSave, o kterém už jsme psali v článku Rozšíření MultiSave a MultiDiff. Jedno z nich si můžete stáhnout na stránce MultiSave na webu LibreOffice.

stahnout.png

Vybrat formáty pro export

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 1
 

Komentáře

user avatar Mach
Odpovědět
Doplňky pro LibreOffice: kopírování stylů, varující tabulky, uložení ve více formátech
24. 05. 2012, 08:08:57
MultiSave často využívám, je fajn. Mám k němu dvě připomínky:

1. V případě otevření dokumentu ve formátu MS Office (doc, docx, xls, xlsx...) a jeho následné přeuložení pomocí MultiSave může skončit uložení s chybou (soubor se neuloží). Pro nápravu stačí v poli 'File name' smazat původní příponu (týká se verze MultiSave 1.2.1).

2. Doplněk MultiSave funguje pouze ve třech modulech: Writer, Calc a Impress.
user avatar j-pastierik
Odpovědět
Re:Doplňky pro LibreOffice: kopírování stylů, varující tabulky, uložení ve více formátech
24. 05. 2012, 14:12:10
http://www.openoffice.cz/doplnky/rozsirenie-pre-paralelne-ukladanie-do-formatov-odf-microsoft - writer, Calc, Impress a Draw. V pripade Draw vsak neexistuje MS ekvivalent.
user avatar Kalda
Odpovědět
chybný odkaz Clipart gallery of danger signs
25. 05. 2012, 09:07:27
Odkaz Clipart gallery of danger signs směřuje na Template Changer
user avatar IrenaS
Odpovědět
Re:chybný odkaz Clipart gallery of danger signs
25. 05. 2012, 12:24:48
Opraveno, díky.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Jak si zabezpečit servery?

DNSSECPokud chce moderní člověk plně využívat to, co mu virtuální svět internetu nabízí, musí se stále více orientovat na bezpečnost. Musí činit kroky, jež ho ochrání před riziky, jež se právě na této síti skrývají a dnes a denně uživatele ohrožují.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz