Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 20. až 21. týždeň 2009

Prehľad článkov o OpenOffice.org od 11.5. do 24.5.2009.  

„Důvěřuj, ale prověřuj – funkce pro kontrolu hodnot“

V tomto pokračování se dozvíte, jak učinit vaše vzorce odolnými vůči špatným vstupním hodnotám a jak se vypořádat s chybovými hodnotami některých funkcí. (openoffice.cz, 11.5.2009)

„S čím přichází OpenOffice.org 3.1?“

Ve čtvrtek byla vydána nejnovější verze open source kancelářského balíku OpenOffice.org s číslem 3.1. Ačkoliv nepřináší žádné revoluční novinky, můžeme nalézt celou řadu vylepšení. Asi nejvýraznější je podpora vyhlazování u kreslené grafiky, kvalitnější přesouvání a také propracovanější tvorba poznámek. Stojí tedy OpenOffice.org 3.1 za stažení? (itbiz.cz, 11.5.2009)

„OpenOffice.org dotazník“

Po pár dnech od vydání OpenOffice.org 3.1 se na stránkách projektu objevil dotazník, který má za cíl zlepšit celý balík. Jde o 35 otázek, kde můžete sdělit vývojářům na co OOo používáte, jak se vám líbí atd. Výsledky průzkumu by se pak měly odrazit v dalším vývoji. (root.cz, 11.5.2009)

„OpenOffice.org 3.1 - hromada dalších vylepšení“

Dalo by se říci, že OpenOffice.org nastolil půlroční periodicitu ve vydávání upgradů, po říjnové verzi 3.0 je tu totiž verze 3.1, která je na novinky také poměrně bohatá, takže se na ty nejzajímavější pojďme rovnou podívat. (cdr.cz, 11.5.2009)

„Textové editory pro běžné uživatele“

MS Office Word 2007, nebo OpenOffice.org Writer? Který z nich je pro běžného uživatele vhodnější? Placený nástroj z kancelářského balíku Microsoft Office známe všichni, většina z nás pak slyšela o bezplatném kancelářském balíku OpenOffice.org. Pojďme se na ně podívat. (slunecnice.cz, 13.5.2009)

„Belgický Anderlecht dokončil migraci 600 PC na OpenOffice.org“

Správa belgického města Anderlecht dokončila v minulém měsíci přesun svých 600 desktopových počítačů na OpenOffice.org. Následují města Charleroi a Vorst. (openoffice.cz, 13.5.2009)

„OpenOffice.org vo výrobnej firme 4 - Ovládacie makrá“

Keďže máte už vytvorené súbory faktúra.ots a faktúry.ods, dnes sa pozrieme na makrá a najskôr to budú takzvané všeobecné makrá – ovládacie. Tieto makrá som preto nazval všeobecné (ovládacie), lebo ich využívajú moduly všetkých dokumentov a dokonca ich môžete využiť aj v hocijakom vami vytvorenom dokumente. (openoffice.cz, 14.5.2009)

„OpenOffice.org ve společnosti Snaggi s.r.o.“

Renomovaný distributor LED, PCB a LCD produktů a držitel mezinárodního certifikátu kvality ISO 9001, se zkušenostmi již od roku 1995. Ve sféře LED osvětlení a světelné reklamy navrhuje a vyrábí produkty splňující přísné evropské normy s ohledem na kvalitu zpracování, dlouhou životnost a životní prostředí. A navíc používá OpenOffice.org. To je firma Snaggi s.r.o. (openoffice.cz, 15.5.2009)

„OpenOffice.org vo výrobnej firme 5 - Makrá pre faktúru“

Minule ste si vytvorili ovládacie makrá a dnes sa s použitím týchto makier budete snažiť dostať dáta z vytvorenej faktúry do zošita faktúry.ods, tak isto si vytvoríte makrá, ktoré vám faktúru uložia pod originálnym názvom. (openoffice.cz, 20.5.2009)

„Rakouské školství nasazuje OpenOffice.org, Kalifornie zkouší open-source učebnice“

Ministerstvo školství v Rakousku bude podporovat OpenOffice.org. Lenovo a Dell se v pohledu na Linux rozcházejí. Intel a Nokia spolupracují na oFono. Open-source učebnice v Kalifornii. Skončí Red Hat v náručí IBM? OpenOffice.org 3.1. XBMC 9.04 Babylon. Zenwalk 6.0. Novell vyvíjí verzi distribuce postavenou na Moblinu. (linuxexpres.cz, 20.5.2009)

„Nejlepší rozšíření pro OpenOffice.org 3.1“

Možnosti bezplatného kancelářského balíku lze v mnohém ovlivnit a zlepšit pomocí zásuvných modulů. My si ukážeme některé nejzajímavější a nejdůležitější doplňky pro OpenOffice.org. (slunecnice.cz, 20.5.2009)

„Nová šablona v placené sekci“

Do sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tentokrát se jedná o šablonu plné moci, která je vyhotovena ve formátu A5 na šířku. Doplňující informace naleznete v popisu šablony. (602office.cz, 20.5.2009)

„Slabá podpora ODF v Microsoft Office 2007 SP2“

Na blogu ODF Alliance (OA) vyšel post o podpoře ODF v Microsoft Office 2007, kterou Microsoft přidal v nedávno uvolněném Service Packu 2. Podpora ODF je velmi omezená. Načtení a opětovné uložení dokumentu prakticky zničí formátování a některé prvky se do dokumentu ani nedostanou. Podle OA je tohle narušení interoperability. (root.cz, 21.5.2009)

„Zlepšení uživatelského rozhraní OpenOffice.org“

Na připomínky pro zlepšení uživatelského rozhraní OpenOfice.org čeká tým Project Renaissance. (openoffice.cz, 22.5.2009)

„OpenOffice.org 3.1.0 sa oneskorí“

Velmi nás teší, že Vám môžeme ponúknuť dalšiu verziu oblúbeného kancelárskeho balíku OpenOffice.org v Slovenskom jazyku pre operačné systémy Mac OS X a GNU/Linux. Žiaľ, z dôvodu technických problémov slovenská verzia OpenOffice.org pre MS Windows zatiaľ nebola vydaná. Jej vydanie je predbežne plánované v najbližších 14 dňoch. Tento termín však nie je úplne istý a závisí najmä od vývojárov OpenOffice.org. (sk.openoffice.org, 22.5.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole) Průměr: 1.50 | Hodnotilo: 2
 

Komentáře

user avatar Kohyx
Odpovědět
Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 20. až 21. týždeň 2009
10. 09. 2009, 17:29:34
zajímavé ale mrkni na http://freebit.cz

Odpovědět

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz