Belgický Anderlecht dokončil migraci 600 PC na OpenOffice.org

Správa belgického města Anderlecht dokončila v minulém měsíci přesun svých 600 desktopových počítačů na OpenOffice.org. Následují města Charleroi a Vorst.  

Podle závěrečné zprávy z 21. dubna je Anderlecht první velké belgické město, které přesunulo svou agendu na kancelářský balík OpenOffice.org (zdroj). Záměrem migrace je úspora prostředků, zejména na licencích. Vedlejším efektem je pak nezávislost na dodavatelích a používání otevřených standardů pro výměnu informací.

Podle belgického IT magazínu DataNews ušetřil městu přechod na OpenOffice.org 250 000 eur, které by se jinak utratily za licence.

Migrace měst Anderlecht, Charleroi a Vorst je podporována bruselským regionálním infromačním centrem (CIRB, angl. BRIC). Organizace pomáhá při instalaci a testování, nabízí kurzy a také asistuje při konverzi maker, která si v případě Anderlechtu vyžádala více času, než se čekalo. Používaným interním formátem bude v Anderlechtu OpenDocument Format, pro export PDF a pouze v případě nezbytnosti to bude uzavřený formát.

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 4
 

Komentáře

user avatar Zvedavec
Odpovědět
Belgický Anderlecht dokončil migraci 600 PC na OpenOffice.org
13. 05. 2009, 21:17:34
Vzdycky me fascinuje ta vypocinana uspora :-)
250000Euro na 600PC dela pres 400Euro na 1PC. Predpokladam, ze nejen nase vlada, ale i jine maji uzavrene smlouvy a licence MSO vyjde podstatne levneji nez 400Euro (v SELECTu pro skoly az temer o rad, ovsem muzu se u statni spravy mylit).

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz