Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 21. až 22. týždeň 2011

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org, LibreOffice... od 21.5.2011 do 3.6.2011.  

Instalace certifikátu elektronického podpisu ve Windows

V dnešním dílu seriálu se podíváme, jak nainstalovat certifikát elektronického podpisu v operačním systému Windows XP a podobných. Budete ho tak moci používat v internetové komunikaci s úřady, při použití datových schránek, k podepisování faktur atd. (openoffice.cz, 23.5.2011)

Česká kontrola pravopisu v OpenOffice.org a LibreOffice

Standardní instalace kancelářských balíků OpenOffice.org nebo nového LibreOffice neobsahuje českou kontrolu pravopisu. A to ani v případě, kdy si stáhnete českou mutaci instalačního balíku. V něm je pouze české prostředí kanceláře, ale po českém pravopisu nebo slovníku synonym ani stopy. (blog.zdenekvecera.cz, 24.5.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Parametre formátu textu (4)

V štvrtom pokračovaní makier pre nastavenie sklonu, hrúbky, šírky, reliéfu, prečiarknutia, podčiarknutia a nadčiarknutia textu si ukážeme funkciu pre nastavenie zvolených parametrov pri zámene parametrov. (dennik.inet.sk, 25.5.2011)

Nová Fedora 15: LibreOffice nahradil OpenOffice.org

Na svět se vyklubala finální verze operačního systému Fedora 15. Vývojáři hned na úvodní stránce lákají k jejímu vyzkoušení. S větou „Fedora je 100% svobodná pro vaše potěšení i sdílení“ se strefili do černého. (zive.cz, 25.5.2011)

Nové vlastnosti v OpenOffice.org 3.4 Beta

Vývojáři svobodného kancelářského balíku OpenOffice.org uvolnili do oběhu betaverzi chystaného vydání 3.4. Zastoupena je celá řada nových vlastností a funkcí, ale i oprav nejrůznějších chyb. (openoffice.cz, 26.5.2011)

Linux Mint 11 „Katya“

Vyšel Linux Mint 11 s kódovým označením Katya. Přináší drobné změny v GUI některých aplikací, rychlejší software manager, LibreOffice namísto OpenOffice, Banshee jako výchozí hudební přehrávač a další novinky. Jako výchozí uživatelské prostředí je použito Gnome 2.32. (abclinuxu.cz, 26.5.2011)

Nastavenie parametrov formátu textu

Chcete nastavovať rôzny sklon, hrúbku, šírku, reliéf, preškrtnutie, podčiarknutie a nadčiarknutie textu priamo počas jeho písania bez nutnosti používania štýlov? Potrebujete vyhľadať a zmeniť takto naformátované znaky či slová? Nainštalujte si rozšírenie JP Nastavenie parametrov formátu textu. (openoffice.cz, 27.5.2011)

Instalace certifikátu elektronického podpisu v Linuxu

V Linuxu je situace s certifikáty o něco komplikovanější tím, že mezi jednotlivými distribucemi neexistuje jejich jednotné úložiště. OpenOffice.org využívá v Linuxu šifrovací a podepisovací knihovny NSS , resp. Mozilly (Firefox či Thunderbird) – musíte je mít tedy nainstalovány a certifikáty v nich naimportovány. (openoffice.cz, 30.5.2011)

Zmena štandardného vzhľadu dokumentu

Prekáža vám, že pri otvorení nového dokumentu máte automaticky nastavené okraje 2 cm, zarovnávanie vľavo, nemáte zapnuté záhlavie, zápätie a pod.? Zmeňte si východziu šablónu. (openoffice.cz, 31.5.2011)

Makrá v OpenOffice.org: Parametre formátu textu (5)

V piatom (a poslednom) pokračovaní makier pre nastavenie sklonu, hrúbky, šírky, reliéfu, prečiarknutia, podčiarknutia a nadčiarknutia textu si ukážeme funkcie pre prácu s dialógovými oknami a vlastné cykly pre hľadanie a náhradu parametrov v texte. (dennik.inet.sk, 1.6.2011)

Impress: Jak na text v prezentacích

V dnešním článku se zaměříme především na všechno možné kolem textu v prezentacích. Ukážeme si vhodné nastavení písma, odstavců a odrážek, ale také kopírování textu odjinud. Stejně tak zmíníme možnosti spojené s předlohou snímku a nastavením stránky. Kromě čistě technických řešení však bude pozornost netradičně věnovaná také celkové úpravě a kopírování textu odjinud. (openoffice.cz, 1.6.2011)

Nová verzia rozšírenia pre nastavenie parametrov formátu textu

Pre používateľov rozšírenia, ktoré umožňuje nastavovať rôzny sklon, hrúbku, šírku, reliéf, preškrtnutie, podčiarknutie a nadčiarknutie textu, sme pripravili novú verziu. (openoffice.cz, 1.6.2011)

OpenOffice.org půjde do inkubátoru

Firma Oracle rozhodla, že projekt OpenOffice.org nepředá The Document Foundation, nýbrž že ho vloží do Apache Incubatoru. (linuxexpres.cz, 2.6.2011)

Oracle zkouší předat OpenOffice.org do rukou Apache Software Foundation

Oracle se rozhodl, že začne oťukávat možnost, že by projekt OpenOffice.org předal do rukou Apache Software Foundation. Nepřišlo sice žádné oficiální oznámení, ale je to diskutováno lidmi kolem projektu. ASF by se o OpenOffice.org dobře postarala, ale jak napsal Rob Weir z IBM „nemůžete prostě přijít, dát nějaký kód a nazvat ho Apache projektem“. (root.cz, 2.6.2011)

Tlačenie štítkov a obálok v LibreOffice 3.3 a jeho ďalšie možnosti

Potrebujete si vytlačiť dokument vo Writeri a neviete ako? Prečítajte si nasledujúci článok. Okrem toho sa dozviete, ako si vytlačiť štítky a obálky a ďalšie možnosti tlače. (openoffice.cz, 3.6.2011)

Příprava dokumentů kdekoliv a kdykoliv

Pokud potřebujete vytvářet textové dokumenty, tabulky, nebo prezentace a máte k dispozici pouze počítač bez nainstalované kancelářské sady, pak můžete využít přenosnou verzi bezplatného Office uloženou na flash disku, nebo online kancelářské aplikace. (slunecnice.cz, 3.6.2011)

Je tady LibreOffice 3.4

Byla vydána verze 3.4 kancelářského balíku LibreOffice. Opět tak předstihuje své „dvojče“ OpenOffice.org. (linuxexpres.cz z, 3.6.2011)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s. a Inet.sk.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz