Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 24. až 25. týždeň 2009

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 8.6. do 21.6.2009.  

Poměr – formát buněk

Dnes se podíváme na to, jak lze nadefinovat formát buněk tak, aby se výsledné číslo zobrazovalo ve formátu x : 1 Ukážeme si tento postup na jednoduchém příkladu a to na určení poměru mezi aktivy a pasivy. (602office.cz, 8.6.2009)

Funkce pro inteligentní součty (zejména SUBTOTAL, SUMIF)

Dnešní díl kombinuje funkce, filtry a podmínky. Pomocí funkcí SUBTOTAL a SUMIF totiž můžete sčítat buňky spadající pod filtry nebo splňující zadané podmínky. (openoffice.cz, 9.6.2009)

Nová šablona v placené sekci

Do sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tentokrát se jedná o šablonu čestného prohlášení o bezúhonnosti, která je ve formátu A5 na šířku. Bližší informace naleznete v sekci Ke stažení. (602office.cz, 10.6.2009)

Bezplatný OpenOffice.org 3.1 již také v české verzi

Nejznámější bezplatnou alternativou ke komerčnímu kacelářskému balíku Microsoft Office je bezesporu program OpenOffice.org, který nabízí uživatelům zadarmo prakticky shodné funkce. Jeho poslední verze je nyní dostupná také v českém jazyce. Co nabízí? (slunecnice.cz, 11.6.2009)

OpenOffice.org vo výrobnej firme 7 – Objednávka 1

Ďalším dôležitým dokumentom vo vašom systéme je objednávka, a tú si dnes začnete tvoriť. Na začiatok krátky popis: tento dokument slúži na prijímanie zákaziek (objednávok) , tvorbu cenových ponúk a vytvorenie listu výroby. Po vyplnení dokumentu sa dáta exportujú do šablóny faktúra, číslo objednávky do šablóny objednávka. (openoffice.cz, 11.6.2009)

Vydanie OpenOffice.org 3.1.0

Velmi nás teší, že Vám môžeme ponúknuť oblúbený kancelársky balík OpenOffice.org v Slovenskom jazyku vo verzii 3.1.0 pre MS Windows, Mac OS X a GNU/Linux. (sk.openoffice.org, 11.6.2009)

OpenOffice.org ve společnosti VÚN-AQUAHOLDING s.r.o.

VÚN-AQUAHOLDING s.r.o. je ústav vyvíjející moderní nanotechnologie, které slouží např. k filtrování vod. Paleta jejich využití je obrovská a společnost úspěšně obchoduje s partnery po celém světě. Není tedy divu, že používá OpenOffice.org a OpenDocument Format. (openoffice.cz, 12.6.2009)

Použití funkce Frequency pomocí Průvodce funkcí

Dnes se podíváme na dvě věci a to na nástroj známý pod názvem Průvodce funkcí a na funkci Frequency, která nám slouží k zjištění četnosti určitých dat. Tuto funkci si ukážeme na příkladu, kde si přejeme zjistit, kolikrát se v tabulce s čísly opakují číslice 1 – 9. (602office.cz, 12.6.2009)

UREX Česká republika s.r.o. používá OpenOffice.org

Společnost UREX Česká republika, s.r.o., se zabývá velkoobchodním prodejem zdravotnického materiálu a přírodní kosmetiky. Kancelářský balík OpenOffice.org ve firmě považují za pohodový a lehce ovladatelný. Dostačuje potřebám pracovníků firmy, takže nebylo nutné hledat jiné řešení. (openoffice.cz, 15.6.2009)

Vyhledávání a nahrazování - 1. část

V první části tohoto dvoudílného článku se podíváme na podstatnou většinu možností u funkce vyhledávání. Funkci hledat použil asi už každý z nás, který byť jen občas zapne textový editor (nebo i jiné editory), ale ne úplně každý zná všechny možnosti, které tato funkce má. Ale nepředbíhejme a začněme hezky popořadě. (602office.cz, 15.6.2009)

Nová šablona v placené sekci – Seznam filmů

Do sekce Ke stažení byla přidána nová šablona. Tentokrát se jedná o šablonu se seznamem filmů, který je ve formátu A4 na šířku. Tato šablona vám pomůže vytvořit si přehled o tom, jaké filmy máte, v jakém formátu jsou, kdo je režíroval nebo z jakého roku jsou. Bližší informace o šabloně naleznete v jejím popisu. (602office.cz, 17.6.2009)

Nová iniciativa interoperability

Na mezinárodní konferenci, kterou pořádala vláda Nizozemského království v Haagu, byla zahájena nová iniciativa, která má kromě jiného posílit interoperabilitu při používání formátu OpenDocument. Za společné podpory vládního programu NOiV a společnosti OpenDoc Society proběhl dvoudenní "plugfest" v Královské knihovně v Haagu, kde si tvůrci a dodavatelé mohli otestovat svá ODF řešení na schopnost spolupráce v reálných scénářích. (opendocument.cz, 18.6.2009)

OpenOffice.org 3.1: Jak na efektivní tvorbu vzorců?

Matematické a fyzikální vzorce bývají pro některé uživatele doslova noční můrou. Přesto s nimi lze v OpenOffice.org efektivně pracovat a při troše cviku to nebude ani příliš bolet. (slunecnice.cz, 19.6.2009)

Vyhledávání a nahrazování - 2. část

Je tu pátek a proto je čas na druhé pokračování tohoto krátkého seriálu o vyhledávání a nahrazování v textu. Dnes navážeme tam, kde jsme v pondělí skončili a to konkrétně u nahrazování textu jiným textem. (602office.cz, 19.6.2009)

Článok vyšiel v spolupráci 602office.cz a OpenOffice.cz.

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
Július Pastierik

Július Pastierik

 
 
 
woo jaw demo hz