UREX Česká republika s.r.o. používá OpenOffice.org

obecna.png Společnost UREX Česká republika, s.r.o., se zabývá velkoobchodním prodejem zdravotnického materiálu a přírodní kosmetiky. Kancelářský balík OpenOffice.org ve firmě považují za pohodový a lehce ovladatelný. Dostačuje potřebám pracovníků firmy, takže nebylo nutné hledat jiné řešení.  

Proč používáte OpenOffice.org?

Máme dva důvody, proč používáme OpenOffice.org, vyhovuje nám svou varibialitou a současně z přesvědčení nemáme rádi Microsoft.

Jací uživatelé, na kolika počítačích a kolik jich je?

V naší společnosti se jedná o šest počítačů - šest stálých pracovníků a čtyři externí. Jedná se o obchodní zástupce, jednu účetní a vedení.

Na jakých operačních systémech OpenOffice.org provozujete?

  • Windows XP
  • Windows Vista
  • Ubuntu (Linux)

Popište typ dokumentů, které obvykle vytváříte nebo zpracováváte.

Nejčastěji uživatelé vytvářejí textové dokumenty, prezentace, účetní doklady, tabulky s grafy. Dále máme vytvořenu celkovou databázi klientů, obchodů, dodavatelů.

Máte problémy při výměně dat, např. v případě souborů MS Office?

Vzhledem k okolnosti, kdy naši partneři používají formát PDF, nemáme žádný problém. Pro výměnu dat používáme OpenDocument Format.

Zhodnoťte kvalitu práce s kancelářským balíkem OpenOffice.org.

Práce s OpenOffice.org je pohodová, bez problémů. Doporučil bych ho, protože je velmi lehce ovladatelný a práce s ním je intuitivní. Zatím jsme nenašli nic, co by nám vadilo do míry, že bychom to museli řešit náhradním způsobem.

Klady:

  • intuitivní
  • lehce pochopitelný

Zápory:

  • pomalejší v okamžiku spuštění

Je podle vás literatura a dokumentace k OpenOffice.org dostačující? Chybí vám některý typ dokumentace? Jaké zdroje používáte?

Používáme výhradně webové zdroje, knihy nepoužíváme.

Byli byste ochotni věnovat finanční prostředky na úpravu vlastností OpenOffice.org nebo na vytvoření speciálního rozšíření?

Neuvažovali jsme o tom, ale pokud by bylo možné další rozšíření pro veřejné účely, nebránili bychom se.

Uveďte prosím informace o vaší organizaci a nezapomeňte také napsat své jméno a pozici či funkci.

UREX Česká republika s.r.o.
Rozvodova 1106/34, 143 00 Praha 4
Lubomír Maršík
jednatel společnosti, ředitel, lmarsik@seznam_cz
www.urex.cz

Používáte ve firmě, škole či organizaci kancelářský balík OpenOffice.org? Stáhněte si dotazník Používáte OpenOffice.org?, vyplňte jej a pošlete nám jej (redakce@openoffice_cz). Budeme rádi, když se v rubrice Používají OpenOffice.org objeví další příspěvky. A k tomu potřebujeme vaši spolupráci. Děkujeme.

(Jako ve škole) Průměr: 3.88 | Hodnotilo: 25
 

Komentáře

user avatar PetrV
Odpovědět
:-(((((((((((((
18. 06. 2009, 14:21:09
Další paskvil na scéně.
Ani jsem to nečet. "Máme dva důvody, proč používáme OpenOffice.org, vyhovuje nám svou varibialitou a současně z přesvědčení nemáme rádi Microsoft." Kolega Zvědavec měl pravdu. U některých lidí se skutečně otázka softu stává citovou a fanatickou záležitostí. Nemají rád Microsoft, a na tom staví byznys. Nemají rádi Microsoft, ale používají widle. Padnu!
Ani nehodlám tenhle článek známkovat, poněvadž bych poprvé musel zadat 5.
user avatar Zvedavec
Odpovědět
UREX Česká republika s.r.o. používá OpenOffice.org
18. 06. 2009, 21:30:38
No, ja jsem nechtel rypat, tak jsem jsem to sem nenapsal. Prsty mi ale cukaly dost dlouho :-).
user avatar PetrV
Odpovědět
UREX Česká republika s.r.o. používá OpenOffice.org
19. 06. 2009, 12:52:57
Já jsem teda původně chtěl poprosit pana redaktora, aby sem takové průjmy nepsal, ale pak jsem si uvědomil, že se to rovná cenzuře a že je na čtenářích, aby to zhodnotili. Takže nakonec pana Otta oceňuji, děkuji mu a chválím ho.
user avatar redakce OpenOffice.cz
Odpovědět
Re:UREX Česká republika s.r.o. používá OpenOffice.org
21. 06. 2009, 09:58:33
Cenzuru provádí stát, takže v případě jiných médií nelze o cenzuře z principu mluvit. Vydáváme prostě věci, které mají podle nás potenciál pro čtenáře. Pokud něco nevydáme, bude to z kvalitativních nebo jiných nedostatků - nebude to ovšem cenzura.

Tyhle články jsou vytvořené z dotazníku, je to sběr dat, ne klasický článek. Rozhodně bych vážil slova o průjmech. Tolerance znamená "jsi jiný a já to respektuji"... že se obsah nelíbí vám, znamená, že se obsah nelíbí vám. Žádné obecné závěry z toho nevyplývají.

Vaše kritika mi přijde nemístná, ale samozřejmě ji akceptuji (a nesouhlasím s ní).
user avatar PetrV
Odpovědět
Re:Re:UREX Česká republika s.r.o. používá OpenOffice.org
22. 06. 2009, 11:11:48
Ne, omlouvám se, tohle vážně není věcí tolerance. Naopak protože jsem dost tolerantní, dokážu tolerovat tu spoustu nedostatků, které OOo má. Ale tyhle případy dělají OOo a obecně OSS dost mizernou reklamu, či spíš antireklamu. Protože odrazují. Já kdybych byl někdo, kdo OOo nezná a četl bych, jaké případy jej používají a doporučují.... je to asi tak, jako když si čtu ty literární skvosty o GIMPu jako Photoshopu zadarmo a tak (dneska se takovým pseudokritikám jen směju). Rozumíte, pro mě článek, jehož pisatel projevuje citové zaujet pro nebo proti nějakému programu, postrádá punc objektivity a přijde mi hrozný. Byť by to byl mizerný dotazník.
Za to ale přece vy nemůžete! A opakuju, je dobře, že jste to sem dal! Ať si každý udělá názor svůj. A to je dobře, ne?
Ale abych také i já byl spravedlivý... tak dobře, dotazník není průjmový, ale připadá mi tak... stačí? :-))
user avatar sm@sher
Odpovědět
Re:Re:Re:UREX Česká republika s.r.o. používá OpenOffice.org
15. 09. 2009, 17:33:13
Pánové zůstaňte v klidu, pana Maršíka jsem měl tu "čest" poznat a věřte mi, že ten člověk vůbec neví o čem mluví.
user avatar PetrV
Odpovědět
Ještě něco
22. 06. 2009, 11:12:43
Račte se laskave podívat na známkování. Jak vypovídající, že?
user avatar Pavel Basák
Odpovědět
UREX Česká republika s.r.o. používá OpenOffice.org
7. 07. 2009, 08:51:57
No zavítal jsem sem po dlouhé době, ale tohle je vážně hnus velebnosti. Uvést důvod, že nemáme rádi MS a pak použít Windows na 2 ze 3 PC je hodně uhozené.

Takové názory jsem měl jako malej kluk.

Mimochodem v naší společnosti používáme OO a Linux protože nám vyhovuje více než řešení od MS. Prostě nehodlam platit za MS Office když mi OO dá funkce které potřebuji zdarma.
user avatar Ivan
Odpovědět
UREX Česká republika s.r.o. používá OpenOffice.org
22. 02. 2010, 01:21:33
Vypadá to, že pan PetrV, Pavel Basák a další, berou věci o kterých píší příliš citově. Používají expresivní vyjadřování a po dalších okolnostech příliš nepátrají. Možná jsou také skrytými a zásadními příznivci Microsoftu.

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz