Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 29. až 30. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 17.7.2010 do 30.7.2010.  

Videá o OpenOffice.org v slovenčine

Začínate pracovať s OpenOffice.org a hľadáte drobné video návody? Pozrite sa na návody z Gymnázia arm. gen. L. Svobodu v Humennom. (openoffice.cz, inet.sk, 18.7.2010)

Draw: Vytvořte si organizační schéma

Mezi nástroje aplikace Draw patří také tvorba vývojových diagramů a jiných grafických prvků. Ty vám umožňují vytvářet nejen posloupnosti algoritmů počítačových programů, ale i různé organizační struktury nebo rodokmeny. V dnešním příkladu si práci s diagramy vysvětlíme na smyšlené organizační struktuře. (openoffice.cz, 19.7.2010)

Rozšírenie pre vkladanie Lorem Ipsum textu

Potrebujete do dokumentu vkladať jazykovo lokalizovaný náhodný text typu Lorem Ipsum? Potrebujete zistiť, či font obsahuje správnu diakritiku, zliatky a ako si poradí s kerningom znakov? Alebo chcete vkladať vzorce s ich automatickým číslovaním? Nainštalujte si najnovšiu verziu rozšírenia JP Lorem Ipsum generator. (openoffice.cz, 21.7.2010)

Makrá v OpenOffice.org – triedenie buniek v module Calc

Musíte v makre riešiť problematiku triedenia buniek v module Calc? V dnešnom dieli seriálu o programovaní makier si ukážeme príklad, ako to dokážete vyriešiť. (inet.sk, 21.7.2010)

Rozšíření pro OpenOffice.org – usnadněte si práci

Kancelářský balík OpenOffice.org umožňuje rozšíření své funkcionality pomocí programových modulů, tzv. pluginů. Podívejme se na to, jaké činnosti umožňují a o jaké užitečné funkce tento kancelářský balík rozšiřují. (abclinuxu.cz, 21.7.2010)

Calc: Práce se seznamem lidí, filtrování a řazení dat

V dnešním článku se zaměříme na práci se seznamem lidí v tabulkovém procesoru Calc. Ten se může hodit například pro evidenci osob a osobních údajů v prakticky jakékoliv organizaci nebo při pořádání závodů a soutěží. (openoffice.cz, 26.7.2010)

České školy používají open source software. Je moderní a ušetří peníze

České školy objevují výhody volně šiřitelného softwaru a dokazují, že strach z tohoto programového vybavení je neopodstatněný. Programy jako OpenOffice.org poskytují dostatek funkcí a zároveň šetří už tak napjaté rozpočty. Díky volné licenci je možné software kopírovat studentům. Přečtěte si zkušenosti z několika škol. (liberix.cz, 27.7.2010)

Tip: Zmenšení obrázků v hotových prezentacích v Impressu

Na fóru se objevuje celá řada dotazů a řešených problémů. Některé jsou způsobeny chybou softwaru nebo operačního systému, jiné naopak nevědomostí uživatele. A právě takovým námětům z diskuze se budeme čas od času věnovat v článcích podobných tomu dnešnímu. Ten je zaměřený na problematiku zmenšování obrázků v již hotové prezentaci v Impressu. (openoffice.cz, 29.7.2010)

OpenOffice 3.3 vyjdou pravděpodobně koncem září

Na začátku června vyšla opravná verze OpenOffice 3.2.1 a ihned se začalo pracovat na verzi 3.3. Na serveru Linuxjournal.com vyšel pěkný přehled časové linie vývoje a vydání jednotlivých testovacích verzí. (root.cz, 30.7.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s., inet.sk a pc.sk.

(Jako ve škole) Průměr: 1.33 | Hodnotilo: 3
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
redakce OpenOffice.cz

redakce OpenOffice.cz

redaktoři OpenOffice.cz

 

Public Relations

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?

Využíváte plně potenciál M365 a Microsoft Vivu?Představte si, že Microsoft 365 je nejen soupravou nástrojů, ale skutečným prostředkem pro transformaci vašeho podnikání. Jednou ze společností, která vás na této cestě jako obchodní partner může podpořit, je Crayon Czech Republic and Slovakia.

Pokračování ...


 
 
woo jaw demo hz