Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 31. až 32. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 31.7.2010 do 13.8.2010.  

OpenOffice.org 3.3: slovník synonym a vylepšení v oblasti grafů

Ihned po vydání kancelářského balíku OpenOffice.org 3.2.1 začali vývojáři pracovat na nové verzi 3.3. Pomalu se začínají objevovat informace okolo chystaných funkcí, na které se mohou uživatele těšit. (zive.cz, 31.7.2010)

Novinky chystané pro OpenOffice.org 3.3

Nových vlastností a různých vylepšení je v připravované verzi mnoho, například barevná ouška listů v Calcu nebo více šablon v Impressu. Máme se na co těšit. Přinášíme vám přehled vybraných novinek verze 3.3. (openoffice.cz, 2.8.2010)

Co přinese nový bezplatný Office?

Tvůrci kancelářského balíku OpenOffice.org, který je bezplatnou alternativou k placenému produktu Microsoft Office, usilovně pracují na další verzi svého produktu. Jaké novinky uživatelům přinese? (slunecnice.cz, 2.8.2010)

Nové vývojářské verze OpenOffice.org spatřily světlo světa

Na serveru openoffice.org se po nějaké době opět objevily nové vývojářské verzr OpenOffice.org. Konkrétně se jedná o OOo-DEV 3.x Developer Snapshot a o OOo-DEV 3.3.x Developer Snapshot. (602office.cz, 2.8.2010)

Makrá v OpenOffice.org – jednoduchá faktúra pre podnikateľov

Hľadáte program pre tlač dvoch kópií faktúry vo formáte A5 na jednu stranu A4? Vytvorte si ju v OpenOffice.org, skopírujte pomocou makra a vytlačte. (inet.sk, 4.8.2010)

Tlačivá pre podnikateľov

Na portáli inet.sk začali vychádzať tlačivá pre podnikateľov. Postupne budú uvedené faktúry, príjmové a výdavkové pokladničné doklady a to ako v slovenskej, tak aj v českej jazykovej verzii. (openoffice.cz, 4.8.2010)

Záložky (Bookmarks menu)

Rozšíření přidává nabídku Záložky, do které lze umístit dokument, odkaz na adresář nebo dokonce na program. (openoffice.cz, 4.8.2010)

Braillovo písmo aj v OpenOffice.org

Stránka www.h-online.com Vás informuje o rozšírení pre OpenOffice.org pod názvom odt2braille. Toto rozšírenie Vám pridá ďalšiu možnosť a to pracovať aj s Braillovým písmom. Rozšírenie Vám umožní preklad textu do Braillovho formátu ako sú .brf alebo .pef a spätne. Viac o rozšírení a možnosti jeho stiahnutia sa dozviete zo zdrojovej stránky. (linuxon.sk, 5.8.2010)

OpenOffice.org 3.3 přinese několik praktických novinek

Kancelářská sada OpenOffice.org 3.3 přinese několik zajímavých novinek. Figuruje mezi nimi například nové dialogové okno pro tisk, které nyní ve všech obsažených programech umožní přímý tiskový náhled a tisk více stránek na jeden list papíru. Přibude také nový zjednodušený nástrojový panel pro rychlé prohledávání textu. Ve vlastnostech souboru je ve vývojové verzi k vidění karta pro nastavení omezení přístupu k dokumentu (prohlížení nebo úpravy na heslo, dokument jen pro čtení, zaznamenávání změn). K obecným změnám patří i vylepšená práce s grafy: přímo do nich půjde vkládat třeba čáry a tvary pro pohodlnější vytváření doprovodné grafiky. (lupa.cz, 5.8.2010)

Calc: Tabulky na známkování a evidenci docházky

V dnešním článku se zaměříme na začátek blížícího se nového školního roku. Budeme totiž vytvářet tabulky v aplikaci Calc na známkování a evidenci školní docházky. Na příkladu si také vysvětlíme počítání průměrů, podmíněné formátování a možnosti v tvorbě takto tématicky zaměřených tabulek. (openoffice.cz, 9.8.2010)

Makrá v OpenOffice.org – pokladničné doklady I.

Chcete v OpenOffice.org vystavovať príjmové a výdavkové pokladničné doklady s automatickým vypisovaním sumy slovom? Stiahnite si súbory s makrami, ktoré to umožňujú. (inet.sk, 11.8.2010)

K dispozícii beta verzia OpenOffice.org 3.3

Spoločnosť Oracle, nový vlastník spoločnosti Sun a tým aj kancelárskeho balíka OpenOffice.org, vydala v utorok beta verziu novej pripravovanej verzie 3.3 svojho open source kancelárskeho balíka. (dsl.sk, linux.website21.cz, zive.sk, ... 11.8.2010)

Kniha Makrá v OpenOffice.org

Pre všetkých záujemcov o programovanie makier v OpenOffice.org sme pripravili knihu Makrá v OpenOffice.org. (inet.sk, openoffice.cz, 13.8.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s., Inet.sk a pc.sk.

 

(Jako ve škole)
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz