Výber správ zo sveta OpenOffice.org za 37. až 38. týždeň 2010

obecna.png Prehľad článkov o OpenOffice.org od 11.9.2010 do 24.9.2010.  

Stiahnite si rozšírenie pre rýchly prístup na weby OpenOffice.cz a OpenOffice.org Extensions

Chcete mať rýchly prístup na stránky OpenOffice.cz a OpenOffice.org Extensions priamo z prostredia OpenOffice.org? Nainštalujte si rozšírenie JP OpenOffice.cz menu. (openoffice.cz, 13.9.2010)

Jak si vyrobit Seznam adres v OpenOffice

Importovat data adres Open OpenOffice Writer. Klikněte na “File” v liště menu. Zvýrazněte “Průvodci” a klikněte na “Adresa zdrojových dat.” Vyber si externí adresáře. Klikněte na “Next”. Zvolte “tabulky”, která obsahuje adresy, které chcete importovat. Klikněte na “Next”. (pocitacovysoftware.blogces.com, 13.9.2010)

Makrá v OpenOffice.org – nastavovanie indexov II.

V ďalšom pokračovaní seriálu o makrách pre nastavovanie indexov si o.i. ukážeme procedúry pre nastavenie zmeny umiestnenia indexov. (inet.sk, 15.9.2010)

Writer: Tvoříme jídelní lístky pro školu a restauraci

Jídelní lístky jsou třeba všude tam, kde se vaří ve velkém. Najdeme je pochopitelně ve školních jídelnách, hospodách, restauracích a v mnoha dalších typech stravovacích zařízení. V dnešním článku se zaměříme právě na tvorbu jídelních lístků pomocí aplikace Writer. (openoffice.cz, 15.9.2010)

Microsoft Office za peníze nebo OpenOffice zdarma?

Mnoho placeného softwaru má své alternativy dostupné zdarma a jinak tomu není ani v případě kancelářského balíčku Microsoft Office. OpenOffice je velice silný konkurent, který mimo základních funkcí nabízí i pokročilou práci s dokumenty a je velmi rozšířený mezi uživateli operačního systému Linux. Jde zkrátka o alternativní kancelářský balíček zdarma, kterému mnoho lidí dá přednost před placenou verzí Microsoft Office. (office15.cz, 15.9.2010)

Databáze v OpenOffice.org BASE

Prezentace věnovaná výuce základů databázových systémů. Stručný teoretický úvod vyžaduje doplnění učitelem. Je zde popsán konkrétní příklad vytvoření jednoduché databáze v programu OpenOffice.org BASE. Použití předpokládá zároveň práci s programem. (dum.rvp.cz, 16.9.2010)

Rozšírenie pre paralelné ukladanie do formátov ODF, Microsoft a PDF

Potrebujete paralelne ukladať dokumenty do formátov ODF (odt, ods, odp, pdg), Microsoft (doc, xls, ppt) a PDF? Nainštalujte si rozšírenie JP Paralelne ukladanie vo formáte ODF, Microsoft (doc, xls, ppt) a PDF. (openoffice.cz, 17.9.2010)

Rozšírenie pre vkladanie čísla slovom

Potrebujete vo svojich dokumentoch v module Writer alebo v module Calc vkladať čísla slovom (slovensky alebo česky)? Nainštalujte si rozšírenie JP Prevod čísla na slovenské a české slovo, ktoré to urobí za vás. (openoffice.cz, 20.9.2010)

Nová verzia rozšírenia pre vkladanie čísla slovom

Vďaka pripomienke používateľov sme pre vás pripravili novú verziu rozšírenia pre vkladanie čísiel slovom. (openoffice.cz, 21.9.2010)

Nové verzie českých pokladničných dokladov

Vďaka pripomienke používateľov sme pre vás pripravili nové verzie českých príjmových a výdavkových pokladničných dokladov. (inet.sk, 21.9.2010)

Norská verze internetové stránky vzdělávacího projektu OpenOffice.org je připravena na spuštění

EducOOo je vzdělávací projekt, který vznikl ve Francii v březnu 2008 a dává si za cíl vytvořit zjednodušenou verzi kancelářského balíku OpenOffice.org. (openoffice.cz, 21.9.2010)

Tiskněte dopisy a pozvánky pomocí hromadné korespondence

Velmi mocným nástrojem, který nabízí Writer, je funkce hromadné korespondence. Pomocí ní lze rychle vytvářet velké množství dokumentů lišících se v několika málo údajích, jako je například jméno nebo adresa. Jedná se zejména o dopisy, pozvánky, upozornění, e-maily a vůbec všechny druhy různých zpráv. (openoffice.cz, 22.9.2010)

Rozšíření Quick formule: „Formule 1“ pro psaní vzorců v OpenOffice.org

V tomto článku se můžete seznámit s rozšířením Quick formule pro textový editor Writer z kancelářského balíku OpenOffice.org. Po jeho nainstalování můžete ve Writeru opravdu rychle psát vzorce – bez použití editoru k tomu účelu určeném, popř. i bez myši (pokud si nastavíte pro převod textu na vzorec klávesovou zkratku). (openoffice.cz, 24.9.2010)

Článok vyšiel za podpory Liberix, o.p.s., Inet.sk a pc.sk.

 

(Jako ve škole) Průměr: 1.00 | Hodnotilo: 2
 

Přidat názor

 

Nejsou podporovány žádné značky, komentáře jsou jen čistě textové. Více o diskuzích najdete v nápovědě. Diskuzi můžete sledovat pomocí RSS kanálu.

 
 
 
woo jaw demo hz